reklama

Sada nářadí pro drobné domácí práce

I v sebemodernější domácnosti se jednou ocitnete v situaci, kdy musíte dotáhnout šroubek, přitlouct hřebík nebo promazat dveřní panty. K tomu je samozřejmě zapotřebí nejen jistá dávka zručnosti, ale i nějaké to nářadí. Jeho výběr patří tradičně k plodným diskuzím, vedeným mezi zasvěcenými domácími kutily. My vám nyní přinášíme tip na brašnu se základní výbavou nářadí pro drobné práce v domácnosti.

Sada nářadí pro drobné domácí práce

Uložte nářadí do brašny

Při pořizování nářadí je vhodné ujasnit si, kam a jak nářadí bezpečně uložit, aby bylo rychle po ruce a ne rozházené v šuplících, krabicích a leckde jinde. Častou volbou bývají pracovní boxy na nářadí s různě uspořádaným vnitřním členěním. Co však vyzkoušet něco jiného a méně otřelého, například brašnu na nářadí?

Pojďme se na jednu takovou podívat - profi brašna na nářadí STANLEY FatMAX s typovým označením 1-93-950 velmi mile překvapí díky svému do detailů zpracovanému provedení. Brašna je ušita z odolné průmyslové tkaniny, rohy a hrany jsou v namáhaných místech zesíleny koženými nášivkami. Dno má vyztužené, proto při odložení na plochu velmi dobře "sedí" a drží tvar, neuzavírá se do sebe.

Přenášet se brašna dá na ramenním popruhu, v místě kontaktu s ramenem s měkkým polstrováním, nebo pomocí ergonomických držadel s opláštěním. Na bocích brašny z vnitřní i vnější strany jsou našity praktické kapsy na nářadí, volně přístupné nebo se samostatným zavíráním. Celkově působí brašna profesionálním dojmem, je velmi pěkně zpracována a připravena k uložení nářadí různého tvaru a velikosti.

Uložte nářadí do brašny
Uložte nářadí do brašny

Sestava nářadí v brašně

Dno brašny skýtá dostatek prostoru pro uložení objemnějšího nářadí. V našem případě jsme sem umístili sadu očko-plochých klíčů. Aby klíče neležely halabala přes sebe, jsou přehledně vloženy do kapes rolovací tašky STANLEY a zabírají tak minimum prostoru.

Kleště obsažené v sestavě patří k tomu nejlepšímu, co lze na našem trhu sehnat. Jedná se hned o tři kousky od značky KNIPEX: sikovky Cobra, štípačky a kombinačky - poslední dvoje jmenované kleště s měkčenými dvoukomponentními rukojeťmi pro maximální komfort práce. Siko kleště KNIPEX Cobra nemají ve své třídě prakticky žádnou konkurenci - zkuste se zeptat jakéhokoliv profesionála znalého řemesla, který tyto sikovky používá.

Sestava nářadí v brašně
Sestava nářadí v brašně

Siko kleště KNIPEX Cobra.

Pro utahování šroubů ideálně poslouží ráčnový šroubovák od značky SCHRÖDER, v rukojeti se zabudovaným zásobníkem na bity - utahovací nástavce. V zásobníku naleznete šest tvrzených bitů typu HiCrom. Utahovací nástavce v zásobníku ráčnového šroubováku rozšiřuje sada kvalitních bitů TONA EXPERT, díky kterým lze utahovat šrouby s plochou hlavou, křížovou PH philips i PZ pozidrive, hvězdička torx a šestihran imbus.

Sestava nářadí v brašně
Sestava nářadí v brašně

Šroubovák SCHRÖDER s bity.

V každé domácnosti využijete univerzální víceúčelový sprej; ošetřované díly intenzivně promazává a zároveň chrání před korozí a nečistotami. Výbavu nářadí doplňují nezbytné maličkosti, jako například vodováha STANLEY, řezací nůž s ulamovací čepelí od téže značky, nerezová škrabka, 300g kladívko, fázová zkoušečka, izolační páska, svinovací třímetr a svítilna s LED světly pro případ, že se ocitnete bez elektrického proudu nebo si potřebujete posvítit do tmavého kouta.

Uvedená sada nářadí v brašně je ukázkovým, inspirativním tipem a může být i pěkným praktickým dárkem, který nalezne uplatnění v bytě, domě i na chalupě. Nezapomeňte také: abychom měli z práce užitek, zkuste odolat lákavým nabídkám hobby marketů a poříďte si nářadí, které něco vydrží. Výše uvedená sada - troufáme si tvrdit - vysoké nároky na kvalitu splňuje.

A co považujete za minimální základ pro práce v domácnosti vy? Jaké typy nářadí by rozhodně neměly chybět? Co se vám osvědčilo a co naopak považujete za zbytečnost? Budeme rádi, pokud se s námi o své zkušenosti podělíte příspěvkem v komentářích tohoto článku.

Tuto brašnu vybavenou sadou nářadí zakoupíte v e-shopu www.naradi-naradi.cz.

Publikováno: 5. 1. 2011, Autor: www.naradi-naradi.cz (text a foto) , Profil autora: Redakce