reklama

Karambol v koupelně již není tragedie

Každý z nás má rád koupelnu čistou jako klícku, umyvadlo i vanu bez škrábanců a obklady bez jediného flíčku. Na udržování čistoty máme spoustu různých pomocníků. Občas se nám ale stane nehoda, kterou ani sebelepší čistidlo nenapraví. Do umyvadla nebo vany nám upadne třeba skleněná dóza od některého kosmetického přípravku, nebo se uvolní zavěšená sprchová hlavice, narazí na dno a katastrofy v podobě odraženého smaltu či poškozené keramiky jsou na světě.

Karambol v koupelně již není tragedie

Vyměnit umyvadlo, obzvláště pokud nepatří k modelům za pár stovek, není levná záležitost. V případě vany k tomu musíme připočítat ještě obklad, a to už je pořádný zásah do rodinného rozpočtu. Proto rádi sáhneme po náhradním řešení v podobě přípravků určených na drobné opravy.

Poškozený povrch a nevzhledné oděrky na povrchu vany, pračky, sporáku, umyvadla či jiného smaltovaného předmětu nyní můžeme perfektně opravit doma. Stačí mít při ruce tubičku s lakem smaltCeys a během chvilky je vše opět v pořádku.

Karambol v koupelně již není tragédie aneb jak opravit smalt
Karambol v koupelně již není tragédie aneb jak opravit smalt

Než s opravou začneme, musíme povrch důkladně očistit, odmastit a vysušit. Teprve potom štětečkem naneseme jednu vrstvu laku smaltCeys. Pokud byla poškozena větší plocha, například jestli nejde o škrábanec, ale o odštípnutý kousek povrchu, můžeme po zaschnutí nanést i další vrstvu, abychom drobnou prohloubeninu vyplnili.

S minimální námahou pak opravená část opět vypadá jako nová. Povrch výborně odolává oděru i vysokým teplotám. Všichni jistě ocení i fakt, že pomocí opravného laku smaltCes lze rychle opravit také glazuru umyvadla nebo obkladu. Předností je snadná aplikace a po zaschnutí také jeho odolnost proti otěru a nárazu.

Dejte vale zašlým spárám

Dejte vale zašlým spárám
Dejte vale zašlým spárám
Dejte vale zašlým spárám
Dejte vale zašlým spárám

Zašlé spáry mezi obkladačkami jsou dalším problémem, který nás po čase trápí i v poměrně zánovní koupelně nebo kuchyni. I v tomto případě je tady řešení, s nímž si poradí opravdu každý. Je to například Ceys Bělič na spáry. Ten „špínu“ – tedy zašlé spáry mezi dlaždičkami jednoduše a bez velké námahy překryje. Praktické balení v tužce práci usnadní. Tužkou „překreslíme” zašedlé spáry, které během chvíle vypadají opět jako nové – aniž bychom museli znovu spárovat. Pracujeme na omytém a dokonale suchém povrchu obkladu. Jedno balení pokryje až 50 lineárních metrů.

Dejte vale zašlým spárám
Dejte vale zašlým spárám
Dejte vale zašlým spárám
Dejte vale zašlým spárám

Bělič spár v tužce obsahuje speciální protibakteriální účinné látky, které zabraňují tvorbě plísní. Špičku můžeme použít z obou stran, čímž se prodlouží životnost a udrží se vysoká kvalita pro použití. Spáry jsou již po dvanácti hodinách voděodolné. Jednodušší způsob jak rychle změnit tvář obkladu asi neexistuje.

Připraveno ve spolupráci s Marca CZ.

Publikováno: 27. 1. 2011, Autor: Elena a Marca CZ (text), Marca CZ (foto) , Profil autora: Redakce