reklama

Na ucpané potrubí nasaďte bakterie

Umyvadlo už zase téměř neodtéká a vařící voda s téměř půllitrem přípravku na mytí nádobí nepomáhá. „Co s tím?“, ptáte se sami sebe a chystáte se udělat to poslední – zavolat instalatéra. Možná ale úplně zbytečně. Učinnými pomocnicemi v této situaci totiž mohou být docela obyčejné bakterie obsažené v tzv. bio-enzymatických přípravcích.

Na ucpané potrubí nasaďte bakterie

„Všechny kmeny bakterií obsažené v bio-enzymatických přípravcích se běžně vyskytují v půdě a nejsou geneticky měněné či jakkoli upravované,“ tvrdí Ing. Jiří Beránek, vedoucí odboru vývoje a kontroly výrobního družstva Druchema. Miliardy bakterií v roztoku Bio Golem P podpořené unikátní kombinací enzymů začnou okamžitě po „vypuštění“ stravovat organické látky usazené v potrubí. A vzhledem k obrovskému apetitu neskončí, dokud mají co jíst. Při pravidelném užívání se navíc v potrubí rozmnoží a dále jej samočinně čistí, chrání od nových nánosů a zabraňují vzniku nepříjemných pachů. Vlastní odpadní potrubí však Bio Golem P, na rozdíl od jiných agresivních přípravků v žádném případě nepoškodí, protože nemá korozivní účinky ani neobsahuje žádné agresivní látky.

Na ucpané potrubí nasaďte bakterie
Na ucpané potrubí nasaďte bakterie
Na ucpané potrubí nasaďte bakterie
Na ucpané potrubí nasaďte bakterie

Rozhodnete-li se tedy bakterie do vany preventivně, či již do své špatně odtékající či ucpaného potrubí, výlevky, gule, záchodové mísy či mušle nasadit, začněte takto:

Nejprve nechte potrubím protékat asi půl minuty teplou vodu.

Přípravek protřepejte, nalijte ho do odpadního otvoru a spláchněte přibližně půl litrem vlažné vody. Obvykle postačí 90 až 120 ml přípravku, které aplikujete na noc, kdy vodu příliš nepoužíváte. Pro dokonalou práci totiž bakterie potřebují 6 až 8 hodin času.

Pokud je ucpané potrubí silně zanesené, opakujte „terapii“ několik večerů za sebou.

Poté stačí, budete-li potrubí udržovat v čistotě preventivními dávkami 60 ml přípravku dvakrát měsíčně. Nekombinujte jej ale s žádnými dezinfekčními prostředky, louhy či kyselinami. Ty by bakteriální ochránce vašeho potrubí bez milosti a okamžitě zabily. A nejen to. Tyto agresivní látky jsou nejen neekologické, ale mohou při dlouhodobém používání narušit samotné stěny potrubí.

Bio Golem P neobsahuje žádné zdraví škodlivé bakteriální kmeny, kyseliny, louhy, fosfáty či další ekologicky nevhodné látky. Byl schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Připraveno ve spolupráci s Druchema.cz.

Publikováno: 20. 3. 2011, Autor: Druchema (text a foto), PePa (foto), Profil autora: Redakce