reklama

Jak být po celý rok fit

Hurá – jaro je tu! Jarní paprsky lákají k výletům do přírody, zlepšují náladu a všechny pořádné zahradníky vybízí, po dlouhé a vrtkavé zimě, k přípravě na nadcházející sezonu. Letos jsme zažili sněhové kalamity, mrazy a teplotní šoky, a tak se nelze divit, že mnoho z nás vítá jaro s radostí. Jenže jak se vyhnout sezonním nemocem a být ideálně po celý rok fit? Připravili jsme pro vás pár tipů.

Jak být po celý rok fit

Dejte si detoxikační kůru

Nemějte strach, nečeká vás tu drama s neustálými průplachy střev a extrémy ve formě půstů. Pročištění těla s knihou „Detoxikace“ proběhne mírně, jednoduchými metodami a po malých krocích. A jelikož ozdravný program má být komplexní, aby byl skutečně účinný, najdete tu nejen diety, jež určitě očekáváte, ale i další užitečné a zajímavé metody. Cílem není trvalá askeze, ale abyste ani během detoxikace netrpěli a s její pomocí se opět cítili skvěle!

Dejte si detoxikační kůru
Dejte si detoxikační kůru

Podporujte svůj organismus léčivými nápoji

Domácí léčivé nápoje uzdravují někdy až zázračně. Chce to jen vědět, kterou bylinku nebo jiný dar přírody vybrat a jak z něj připravit lék, který nás zase postaví na nohy. Příjemné je na nich nejen užívání, jednoduchá a docela zábavná je i příprava. Vyrobit můžete i vítaný léčivý dárek. Náš tajný tip na něj je elixír z aloe, ale báječný a zdravý je například i jeřabinkový likér. Nespavce určitě potěšíte domácími kozlíkovými kapkami.

Vyzkoušené recepty na léčivé čerstvé ovocné, zeleninové a bylinkové šťávy, báječné léčivé sirupy, bylinkové čaje, tinktury, medicinální vína, ovocné likéry i něco ostřejšího – Rady a tipy – Abecední seznam nemocí + potíží a přírodních prostředků, které na ně zaberou. Inspirace na zdravý životní styl najdete v knize „Nápoje pro zdraví“ od Anny Šafránkové.

Podporujte svůj organismus léčivými nápoji
Podporujte svůj organismus léčivými nápoji

Nepodceňujte sílu česneku

Česnek rozděluje lidstvo na dvě části, které se navzájem pomlouvají. Ta naše ho hýčká a miluje. Je nadšena myšlenkou na česnek jako báječný všelék a postrádá ho i v pokrmech, kam nepatří. Česnekoví nadšenci z řad lékařů i laiků vymysleli a vyzkoušeli, jak česnekem léčit celou řadu zdravotních potíží a chorob, jako je například astma, infarkt a dokonce i bradavice. Přišli i na to, jak z česneku vyrobit perly v čokoládě a vynalezli i další a další báječné česnekové pochoutky, na něž přinášíme v knize „Síla česneku“ recepty.

Nepodceňujte sílu česneku
Nepodceňujte sílu česneku

Jak vyzrát na kocovinu?

Máme i pro vás tajný tip, jak se udržet v kondici po bujarém večírku. Odhalí ho příručka „Jak přežít kocovinu“. Tak neváhejte a zkuste tentokrát na pořádnou „opičku“ vyzrát.

Jak vyzrát na kocovinu?
Jak vyzrát na kocovinu?

Jak vidíte, existuje spousta možností, jak se udržet fit a při tom se vůbec netrápit. A pokud ještě ke zdravé stravě přidáte pohyb (i na zahradě – neb vše se přece počítá!), pak věřte, že dáte virům vale!

Publikováno: 6. 4. 2011, Autor: Levné knihy CZ (text a foto) , Profil autora: Redakce