reklama

Radost z hyacintů

Cibuloviny patří k jarnímu období stejně, jako první sluníčko – také je netrpělivě vyhlížíme už od konce zimy. Jejich květy bývají často velmi křehké, ale o to více obdivované. Tulipány, sněženky, narcisky, krokusy a hyacinty jsou pestré květy, které můžeme mít nejen na zahrádce, ale i v truhlíku.

Radost z hyacintů

Jarní vazba

Jarní vazba
Jarní vazba
Jarní vazba
Jarní vazba

Hyacinty, modřence a tulipány jsou pro jarní vazbu ideální, natrhejte si jich plnou náruč a uvažte kytici na jarní stůl – jejich barevnost i vůně budou velmi příjemné. Nezapomeňte jim často měnit vodu a konce stonků pravidelně zastřihávat. Pokud už vám květy budou pomalu uvadat – můžete si z nich ještě narychlo uvázat věneček na stůl – stačí použít zelený oazis, květům zkrátit stonky na 2 cm a pak je už jen zapíchat do namočené hmoty. Věneček vám na misce s vodou vydrží o něco déle, než kytice ve váze.

Nezapomeňte

Narcisky nemají rády ve váze společnost! Pokud je chcete mít ve vazbě, použijte k nim jen dřeviny – kroucenou vrbu nebo jívu. Ostatní květy by ve vodě s narciskami uvadly.

Důležité

Důležité
Důležité

Po odkvětu a zatáhnutí listů je důležité u všech cibulovin vyndat cibulku ven a očistit ji. Ponecháme ji na misce až do podzimu, kdy se cibulky vpravují zpět do země. Pokud byste je nechali v zemi, mohou zeslábnout nebo se zcela ztratit – pozor také na hryzce!

Pro kreativce

Pro kreativce
Pro kreativce
Pro kreativce
Pro kreativce

Zvonečky hyacintů jsou velmi krásné a inspirativní. Dají se snadno navlékat na tenký drátek a pak mohu sloužit třeba jako náhrdelník pro paní domu – nebo jako voňavý kroužek na ubrousky.

Připraveno ve spolupráci s časopisem Dekor

Publikováno: 27. 4. 2011, Autor: R.Buriánková, Dekor (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.