reklama

Kouzla s drátěným programem v kuchyni

Pokud pro nás není vaření pouze způsobem, jak přežít, shromáždí se nám během času velké množství pomůcek, z nichž některé nám kuchyňské práce ulehčují, ale bez jiných bychom vůbec neuvařili. Velký problém části našich kuchyní přitom představuje jejich velikost: částečně jde o plochu, kterou mají v bytě určenu, ale především o to, co všechno bychom do nich rádi směstnali. Významné řešení nabízí vybavení kuchyňských skříněk drátěným programem společnosti Hettich.

Kouzla s drátěným programem v kuchyni

Pokud máme uložit všechny hrnce a nádobí, které potřebujeme, a také všechny suroviny, jež bychom měli mít po ruce, situace se rychle stane nepřehlednou. Nejrůznější kuchyňské roboty také zabírají místo. Přechovávat cukr v ledničce a pokaždé pro mouku běžet do krámu též nejde. Při absenci spíže či komory se do kuchyně musíme vejít s víc věcmi, než vlastně můžeme.

Najít co chceme, nemusí být kumšt

Další věcí je v množství potravin, nádobí a pomůcek najít to, co právě potřebujeme, protože pokud kuchyni přehledně nezorganizujeme, bude nejspíš připomínat chaos, jenž panoval před stvořením světa. Sen o vaření v prostoru, kde všechno má své místo a v níž lze hospodařit takřka poslepu, je přitom do značné míry možné naplnit.

Najít co chceme, nemusí být kumšt
Najít co chceme, nemusí být kumšt
Najít co chceme, nemusí být kumšt
Najít co chceme, nemusí být kumšt

Spoustu kuchyňského „materiálu“ můžeme přehledně umístit do dolních skříněk. Protože Hettich přišel s chytře navrženými zásuvkami, obsáhnou velké množství věcí, které budou lehce dostupné a jejich rozmístění přehledné – nebude nutné se v nich přehrabávat a nic přerovnávat proto, abychom se dostali do zadních řad a tam našli zapadlou vývrtku. Jasné je, že v takovém systému se řád snáz udržuje, nemluvě již o hygienických výhodách.

Ke kuchyni patří čistota

Znáte to: z pytlíků se sype mouka, tu a tam nám něco ukápne, a o drobečky není nouze – takový už je život v kuchyni. Do zásuvek se množství nečistot dostane, ani nevíme jak. Ale tam, kde nejsme omezeni plnými „šuplíky“, ale minimálně jedna jejich strana je tvořena dráty, je mnohem jednodušší prostor vytřít a čistotu bez problémů obnovit.

Ke kuchyni patří čistota
Ke kuchyni patří čistota
Ke kuchyni patří čistota
Ke kuchyni patří čistota

Výhody snadné obsluhy

Třískání zásuvkami patřilo u starých kredencí, kde leccos drhlo, ke kuchyňským zvukům stejně obvyklým, jako naklepávání řízků. Nemluvě už o tom, že dvířka se někdy zkřížila a lišty šuplat bylo třeba občas namazat mýdlem nebo voskem. Plnovýsuvy fungují bezchybně a lze je vybavit tlumením Silent Systém, které dojezd zbrzdí a náraz utlumí. Výsuvné rámy můžeme osadit tak, jak se nám hodí a líbí – tedy buď výsuvnými koši, nebo policemi Arena Plus s protiskluzovou úpravou.

Kuchyně pro radost

Další nezanedbatelnou věcí je, že drátěné konstrukce jsou oproti plným materiálům, ať už z masivního dřeva nebo častěji z nejrůznějšího deskového materiálu, neporovnatelně lehčí. Tam, kde stěnu či příčky, k níž jsou někdy skříňky kotveny, tvoří třeba sádrokarton, může být váha docela podstatná. A pak – člověk se nadře s jinými věcmi dost a dost a vaření by mělo být (alespoň někdy) radost!

Kuchyně pro radost
Kuchyně pro radost
Kuchyně pro radost
Kuchyně pro radost

Je z čeho vybírat

Hettich v případě naší kuchyně opravdu myslel snad na všechno: vybírat je z čeho, protože takto chytře můžeme vybavit skříňky s čely o různých úhlech, v rozličné šíři (třeba až k extrémním patnácticentimetrovým pro láhve nebo utěrky), nebo s vnitřními výsuvy, což velmi usnadňuje hospodaření v malém prostoru. Veškerá kování jsou volitelně pravo-levá a místo ve skříňkách i zásuvkách můžeme dále členit drátěnými ohrádkami a přepážkami, rošty a koši.

Výběr sortimentu drátěného programu firmy Hettich je k dostání v síti vybraných hobby marketů Bauhaus, Globus a OBI.

O vybavení zásuvek kuchyňských skříněk drátěným programem více na ww.hettich.com

Brožurku s přehledem sortimentu drátěného programu (Design + funkce) můžete stáhnout zde: www.hettich.com

Publikováno: 12. 7. 2011, Autor: Jiří Jan (text), Hettich (foto), Profil autora: Redakce