reklama

Klostermann opět zlatý

Město Žatec pořádalo největší oslavy chmele a piva v České republice „Dočesná 2011“. V průběhu 2 -3. září 2011 se zde konala degustační soutěž českých piv, které se také zúčastnil Měšťanský pivovar Strakonice a.s.. Polotmavý ležák Klostermann potvrdil své kvality, získal zlato v kategorii polotmavá piva.

Klostermann opět zlatý

Ve dnech 2.-3. září 2011 se konala degustace piv, kterou organizoval Chmelařský institut, s.r.o. Žatec v rámci největších oslav chmele a piva v České republice „Dočesná 2011“. Pravidelně se jí účastní kolem 20 pivovarů s 50 druhy vzorků. Vzorky jsou hodnoceny 120 degustátory z řad laické, ale i odborné veřejnosti. Koná se ve Chmelařském institutu pod vedením poroty, složené z odborníků na pivo a chmel. Účelem této degustační soutěže je poukázat na přednosti českých piv a zhodnotit kvalitu zejména nepasterovaných piv. Při degustaci se hodnotila chuť, vůně, příjemnost hořkosti a celkový dojem po napití.

Oslava chmele a piva "Dočesná 2011"
Oslava chmele a piva "Dočesná 2011"

Obliba nepasterovaných piv prudce stoupá. Každé z ocenění je tím důkazem, že výroba nepasterovaného piva z kvalitních surovin a výhradně žateckého chmele je správnou cestou jak oslovit konzumenta. Strakonická piva vynikají svou příjemnou hořkostí, která povzbuzuje k dalšímu pití. „Všechna naše piva jsou vařená a bez ředění putují do spotřebitelských obalů. Zásadně nepřidáváme žádné stabilizátory. Konečný zákazník si může vybrat nefiltrovanou a filtrovanou podobu strakonického piva,“ říká Jaroslav Tůma z DUDÁK - Měšťanského pivovaru Strakonice.

Více na www.pivovar-strakonice.cz.

Publikováno: 17. 9. 2011, Autor: DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. (tisková zpráva) , Profil autora: Redakce