reklama

Zápis do Guinnessovy knihy rekordů

Na oslavách dvacátého výročí Rigips dne 21. 9. 2011 byl zveřejněn nový světový rekord zapsaný v Guinnessově knize rekordů. V závodě Rigips byla vyrobena největší sádrokartonová deska v délce 12,050 m a šířce 1 250 mm nejen v Česku, ale i na světě. Rekord byl oficiálně zanesen do České databanky rekordů a také získal certifikát Guinness World Records za největší sádrokartonovou desku na světě. Rekordní deska byla na akci vydražena a výtěžek byl předán patronce sbírky Světluška, zpěvačce Anetě Langerové.

Zápis do Guinnessovy knihy rekordů

Výroba obří sádrokartonové desky v závodu v Horních Počaplech byla provedena dne 31. 8. 2011 na automatizované lince klasickou strojní technologií. Tým pracovníků upravil některé řídicí procesy tak, aby deska v šířce 1 250 mm a tloušťce 12,5 mm mohla být vyrobena v maximální velikosti. V průběhu výroby byla deska označena i typem produktu, místem a časem výroby. Na pohled téměř nekonečný pás deskoviny se pak uřízl na neuvěřitelnou délku 12,050 m. Rekordně dlouhá deska byla poté automaticky přesunuta do sušičky, kde byla odpařována nadbytečná voda. Výroba trvala necelou hodinu.

Rigips v Guinnessově knize rekordů
Rigips v Guinnessově knize rekordů

Po vysušení deska přejela na plošinu, na které bylo možné změřit její skutečnou délku pod dohledem komisařů z pelhřimovské Agentury Dobrý den.První český rekord ve výrobě sádrokartonu byl tedy oficiálně potvrzen a zapsán do České databanky rekordů. Obří desku poté přeneslo 17 mužů a mohla být nařezána na 120 kusů pro dražbu a následný prodej.Pokus o světový rekord byl přihlášen na zápis do Guinnessovy knihy rekordů a uspěl. Před dvěma dny dorazil certifikát potvrzující, že Rigips vytvořil nový světový rekord a vyrobil největší sádrokartonovou desku na světě.

Rigips v Guinnessově knize rekordů
Rigips v Guinnessově knize rekordů

Největší deska na světě neskončila jen jako trofej společnosti, ale pomohla dobré věci. První a největší část desky byla během slavnostního večera vydražena a ostatní kusy pak prodány hostům. Šek ve výši 39 306 Kč byl předán patronce sbírky Světluška, zpěvačce Anetě Langerové. Sbírka Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením.

Rigips v Guinnessově knize rekordů
Rigips v Guinnessově knize rekordů
Rigips v Guinnessově knize rekordů
Rigips v Guinnessově knize rekordů

O společnosti Rigips

Rigips je divizí Saint – Gobain Construction Product CZ, a.s. a významný výrobce a dodavatel sádrokartonových a sádrovláknitých systémů, sádrových omítek a malířských stěrek Rimano. V České republice má dvacetiletou tradici. Výrobní závod na sádrokarton v Horních Počaplech se již více než šest let intenzivně věnuje programu zlepšování WCM (World Class Manufacturing). Získání bronzového ocenění v rámci tohoto programu mu zajistilo oficiální vstup do společnosti závodů se světovou úrovní výroby. V roce 2010 byl Rigips přijat do Saint-Gobain Klubu milionářů za 1 milion odpracovaných hodin bez úrazu. V roce 2011 vyrobil největší sádrokartonovou desku na světě a získal certifikát Guinness World Records. Díky příslušnosti ke koncernu Saint-Gobain, který ročně vyčleňuje cca 345 milionů eur na výzkum a vývoj, využívá Rigips know-how z celého světa.

Více na www.rigips.cz.

Publikováno: 15. 10. 2011, Autor: Rigips (tisková zpráva), Profil autora: Redakce