Bezpečnostní dveře ve veřejných provozech - 3. díl

Dnešním článkem uzavíráme miniseriál zabývající se zabezpečením veřejných prostor bezpečnostními dveřmi. Nejrůznější způsoby a možnosti jsme si již představili, dnes se tedy podíváme zblízka, co si vlastně pod pojmem bezpečnostní dveře představit.

Bezpečnostní dveře ve veřejných provozech - 3. díl

Bezpečnostní dveře SHERLOCK se skládají z ocelové konstrukce-kostry, což je ve své podstatě ocelový rám s podélnými a příčnými profilovými výztuhami, na kterém je opět ocelový plášť. Celá konstrukce je masivní a hlavně svařovaná, vyrobená z vysoce kvalitní oceli při použití tloušťky podle typu a bezpečnostní třídy dveří.

Výztuhy neboli „žebrování“ dveří z profilované oceli slouží k samozřejmému zvýšení odolnosti dveří proti sekání či beranidlu. Profil zmíněných výztuh je koncipován tak, aby dlouhodobě odolal těm nejvyšším nárazovým tlakům, používaným při násilném vniknutí hrubou silou.

Bezpečnostní dveře ve veřejných provozech - 3. díl
Bezpečnostní dveře ve veřejných provozech - 3. díl
Bezpečnostní dveře ve veřejných provozech - 3. díl
Bezpečnostní dveře ve veřejných provozech - 3. díl

Další důležitou vlastností bezpečnostních dveří SHERLOCK je protipožární odolnost, všechny modely dveří v produktové nabídce jsou tedy bezpečnostní i protipožární zároveň. Požární odolnost (v rozsahu 15–60 minut podle modelu) je doložena příslušnými certifikáty, splnění podmínek oddělení jednotlivých požárních úseků podle požárního projektu budovy a doložení vlastností dveří pro požární revize je tedy samozřejmostí.

Design a způsoby dílenského zpracování dveří SHERLOCK jsou přizpůsobeny pro všechny úrovně použití v provozech. Modely nastříkané barvami v odstínech stupnice RAL jsou určeny do suterénů, technických zázemí, zadních vchodů, skladů, sklepních a půdních prostor, výtahových strojoven ale i do šaten apod. Tyto modely jsou ve 2. a 3. bezpečnostní třídě.

Modely s povrchovými úpravami (lamino, přírodní dýha nebo speciální odolné povrchy, např. melamin) jsou určené pro místnosti pokladen, trezorů, archivů, dále do pokojů, recepcí, průchozích krčků, kanceláří, serverových místností. Tyto modely jsou ve 2., 3. a 4. bezpečnostní třídě .

Pro vstupy do větších sálů a kongresových místností dodává SHERLOCK modely bezpečnostních dveří ve dvoukřídlém provedení. Všechny modely jsou rovněž protihlukovým uzávěrem (odhlučněné) RW=37dB, u vybraných modelů RW=42dB. Splňují též i nejvyšší standardy v oblastech požadavků na součinitel prostupu tepla U, průvzdušnost, kouřotěsnost a u speciálních modelů i vodotěsnost.

Bezpečnostní dveře ve veřejných provozech - 3. díl
Bezpečnostní dveře ve veřejných provozech - 3. díl

Dveře SHERLOCK jsou certifikovány dle ČSN P ENV 1627 , spadají tak plně do požadavků zákona o pojistné smlouvě č. 37/2004 Sb., resp. do všeobecných a doplňkových pojistných podmínek, zvláštních ujednání a doložek pojišťovacích ústavů působících v ČR a ČAP (Česká asociace pojišťoven). Při zabezpečení dveřmi SHERLOCK lze proto uplatnit nárok na výhodnější (bonusové) pojištění, pojistky je možné sjednávat na vyšší částky, na pojistném je možné získat slevy a platí i nižší spoluúčast pojištěného v případě plnění pojistné události (v závislosti na rozsahu a úrovni zabezpečení).

Uzamykací systémy SGHK

Účelem uzamykacích systémů je vytvořit funkční systém nadřazených a vlastních klíčů podle provozně-organizačních požadavků zákazníka a tím snížit na minimum celkový počet klíčů, které nosí každá konkrétní osoba na svazku. Použité profily klíčů se liší od ostatních profilů používaných u sériově vyráběných vložek, a proto náhradní klíče zhotovuje výhradně výrobce. Spolu se systémem obdrží majitel bezpečnostní kartu, která slouží k objednávkám dodatků, náhradních vložek a klíčů.

Vzájemnou kombinací profilů klíče a uzamykací sestavy každé jednotlivé vložky je možné vytvořit systém značného rozsahu a složitosti. Zadání velmi rozsáhlých zámkových systémů je však třeba s námi předem konzultovat. Pracovníci našeho obchodního oddělení jsou připraveni vám poradit, doporučit vhodné výrobky a samozřejmě zodpovědět veškeré vaše dotazy.Systémy SGHK vytváříme s předními evropskými specialisty a výrobci bezpečnostních zámkových vložek a nabízíme rovněž vlastní chráněné profily klíčů.

www.sherlock.cz

Autor: SHERLOCK bezpečnostní dveře, s.r.o. (text a foto)

Související k tématu