reklama

Intellivent Celsius - ventilátor se zabudovaným termostatem

Firma Nativa uvedla letošní rok na trh horkou novinku - Intellivent Celsius, první ventilátor se zabudovaným termostatem. Navazuje na svého předchůdce - odtahový ventilátor Intellivent, určený do koupelen, toalet a šaten pro odvádění nadměrné vlhkosti.

Intellivent Celsius - ventilátor se zabudovaným termostatem

Celsius má ovšem i jiné možnosti využití. Ventilátor si ponechal všechny výjimečné vlastnosti předchůdce: prakticky bezhlučný provoz (při běžném použití dosahuje hladina hluku pouhých 22dB), nízká spotřeba energie (téměř zanedbatelných 5 W), dlouhá životnost (60 000 provozních hodin).

Vybavení rodinných domů krbovými vložkami nebo kamny se stává běžným standardem. Jejich využití je čistě pragmatické (obyvatelé s ním vytápějí dům), nebo pouze pro zpříjemnění atmosféry. Prakticky jakékoliv použití tohoto zdroje tepla přináší nárůst teploty v jeho blízkosti a tím i přetopení místnosti. Hlavním posláním ventilátoru Intellivent Celsius je přenesení příliš teplého vzduchu do jiných chladnějších místností v domě.

Intellivent Celsius - ventilátor se zabudovaným termostatem
Intellivent Celsius - ventilátor se zabudovaným termostatem

Uživatel si zvolí na základě zkušeností maximální teplotu v okolí zdroje tepla. Na řídícím panelu si nastaví velmi jednoduchým způsobem spouštěcí teplotu a teplotní rozsah, při kterém má být Intellivent Celsius uveden do provozu. Současně lze nastavit otáčky ventilátoru pro dosažení optimálního průtoku vzduchu v závislosti na velikosti místnosti a tepelného výkonu krbové vložky. Tímto velmi elegantním řešením se maximálně možným způsobem využijte teplo od krbové vložky nebo kamen a současně se docílí rovnoměrné teploty v sousedících obytných místnostech domu.

Prostřednictvím barevných diod dostává uživatel informace o okamžitém provozním stavu ventilátoru.

Viditelné lopatky ventilátoru nejen propůjčí vzhled ve stylu retro, ale současně i zabezpečí velmi nízkou hladinu hluku. Provoz ventilátoru vás nebude rušit ani při sledování televize či čtení oblíbené knihy.

Intellivent Celsius - ventilátor se zabudovaným termostatem
Intellivent Celsius - ventilátor se zabudovaným termostatem

Dalším využitím ventilátoru může být například odvod tepla z přehřátých zimních zahrad apod. Vzhledem k tomu, že ventilátor může pracovat i v nepřetržitém provozu při nastavitelných otáčkách (teplotní snímač je vyřazen z provozu), je možné využít Intellivent Celsius i na větrání prostor, ve kterých není žádné okno či jiný stavební otvor.

Ojedinělou vychytávkou je zabudovaný bezpečnostní vypínač, což přináší nejen úsporu času na instalaci nebo údržbu, ale snižuje i vedlejší náklady na pořízení vypínače.

Další velmi užitečnou vlastností je snadný přístup k potrubí. Po stisknutí bezpečností pojistky a odklopení vlastního ventilátoru máte snadný přístup k vyčištění potrubí.

Maximální provozní teplota je 50°C, což plně odpovídá i hygienickému hledisku na teplotu vzduchu. Při vyšších teplotách dochází k přepalování částic ve vzduchu, a tím i nežádoucím vlivům na lidské zdraví.

Intellivent Celsius - ventilátor se zabudovaným termostatem
Intellivent Celsius - ventilátor se zabudovaným termostatem

K ventilátoru je dodávána celá řada příslušenství (teleskopické potrubí, vnitřní mřížky, krycí podložky apod.), které usnadňují a podstatným způsobem urychlují instalaci. Intellivent Celsius je první ventilátor pro přenos teplého vzduchu se zabudovaným teplotním snímačem, což přináší rychlou volbu pro toho, kdo požaduje snadnou, nenáročnou a čistou instalaci. Tradiční ventilátory mají zpravidla externí teplotní snímač, který je nutné propojit s ventilátorem.

Intellivent je přednostně určen k instalaci do vzduchových potrubí o průměru 100 mm a 125 mm. Pokud ovšem není možnost tohoto připojení a máte k dispozici odtahové potrubí menší než 100 mm, nebo se odtahové potrubí zatáčí hned za otvorem, můžete instalovat ventilátor na povrch. Žádný jiný běžný odtahový ventilátor nenabízí možnost povrchové instalace.

Intellivent Celsius představuje novou éru v návrhářské a funkční tvořivosti. Přední kryt v základním provedení je zhotoven standardně bílým ABS plastem, který je zevnitř chráněn vysoce odolnou barvou s kovovým základem. Barevné přední kryty v kombinaci s výjimečným designem ventilátoru napomohou harmonickému sladění moderních interiérů místností.

Více informací na www.intellivent.cz.

Publikováno: 27. 11. 2011, Autor: Nativa spol. s r.o. (tisková zpráva)