Jak šetřit energii a užívat si vyššího komfortu bydlení

Podkrovní prostory jsou krásné, originální, vzdušné, světlé... ale aby se v nich i pohodlně a příjemně bydlelo, musí být i dobře zateplené. Jen tak odolají výkyvům venkovních teplot, letnímu slunečnímu žáru i zimním mrazům. Navíc zateplením můžete i ušetřit část energie potřebné na vytápění. Je ale nutné vybrat si kvalitní střešní okna a při výběru myslet též na jejich správnou montáž, dobře těsnící lemování a účinné zateplení.

Jak šetřit energii a užívat si vyššího komfortu bydlení

K čemu je dobré zateplené lemování oken?

Na první pohled nenápadným, ale o to důležitějším prvkem je vhodné lemování střešních oken. Laicky můžeme říci, že zateplené lemování funguje na střešním okně asi tak, jako když si kolem krku omotáte pořádně teplou šálu. Je to rozdíl, vyrazit do mrazu s ní, nebo bez ní! Jinými slovy, zateplené lemování VELUX EDW 2000, které se skládá z lemování a zateplovací sady BDX, pomáhá střešní okna opravdu dobře izolovat, jednak tepelně, jednak bude napojení okna na střešní plášť dokonale vodotěsné. Investice do zatepleného lemování se tedy rozhodně vyplatí. Poznáte to již při prvních mrazech, kdy se v podkroví budete cítit komfortně a okno bude správně fungovat.

K čemu je dobré zateplené lemování oken?
K čemu je dobré zateplené lemování oken?
K čemu je dobré zateplené lemování oken?
K čemu je dobré zateplené lemování oken?

Zateplené lemování EDW 2000 představuje praktické a cenově výhodné řešení, kdy není třeba kupovat lemování a zateplovací sadu BDX zvlášť, vše je dodáváno v jednom balení. Zateplovací sada BDX slouží k optimálnímu zateplení okna a přispívá ke snížení tepelných ztrát. Zateplovací rám je vyroben z nenasákavého materiálu, který je tvarově a časově stálý. To znamená, že časem ani vlivem vlhkosti se nijak nezdeformuje. Montáž zateplovací sady je jednoduchá a rychlá a výsledkem je okno důkladně zateplené i v těžko dostupných detailech. Svěřit montáž střešního okna se zateplovací sadou bychom však měli raději odborníkům, a to nejlépe certifikovaným montážním firmám. Jejich přehled spolu s kontakty najdete na webových stránkách společnosti VELUX - www.velux.cz.VELUX poskytuje na střešní okna namontovaná se zateplovací sadou BDX záruku deset let!

Další variantou energeticky úsporného lemování je novinka - zapuštěné zateplené lemování VELUX EDJ 2000/EDN 2000 rovněž se zateplovací sadou. Pomocí lemování EDJ 2000/EDN 2000 je střešní okno VELUX zapuštěno do konstrukce střechy tak, že splývá s rovinou střešní krytiny. Rozdíl v hloubce zapuštění činí oproti běžnému typu lemování celé 4 cm. Tím je redukována ochlazovaná plocha okenního rámu střešního okna vyčnívajícího nad rovinu střechy, a navíc je střešní okno lépe chráněno proti nepříznivým povětrnostním vlivům, jako je například silný studený vítr. Osazení oken s tímto lemováním navíc působí elegantně.

K čemu je dobré zateplené lemování oken?
K čemu je dobré zateplené lemování oken?

V případě, že se chystáte vyměnit stará střešní okna za nová s lepšími užitnými a tepelně izolačními vlastnostmi, a uspořit tak energii za vytápění, použijte zateplené lemování EW 2000/EL 2000 pro výměnu oken. Pokud je nové okno stejně velké jako to původní a neprovádí se výměna ostění, nezabere výměna okna díky tomuto speciálnímu zateplenému lemování víc než hodinu času. Kvalitnější tepelná izolace v podobě zatepleného lemování přispívá k vyššímu komfortu bydlení.

Více informací naleznete na webových stránkách www.velux.cz.

Autor: Velux (tisková zpráva)

Související k tématu