reklama

Vánoční barvy letošních vánoc

Nadělte si pod stromeček změnu. Co si třeba udělat radost nově vymalovanou stěnou. Nevíme, co dát rodině k Vánocům? A proč pomocí barev třeba nevykouzlit ze staršího nábytku designové kousky?

Vánoční barvy letošních vánoc

Tým tvůrců barev společnosti Flügger Group myslel při výběru vánočních barev pro letošní rok na inovaci, trendové barvy a zimní přírodu. Letos se tendence zdaleka neblíží umělé zeleni, vatové šedi a skřítkovské červeni, přesto se vánočních tradic úplně nevzdáváme. Letošní barvy Vánoc působí romantičtěji a autentičtěji. Následující tři vánoční barvy jsou spolehlivou paletou, která se dá použít po celé svátky a její aktuálnost nevyprchá po celý příští rok....

Starorůžová

Velmi příjemná luxusní barva, která téměř vydechuje vůni růží z křišťálových flakonů. Obejme vás, pohladí a vytvoří klidnou a pohodovou atmosféru. Vánoční růžová se stává jedním z nejdominantnějších odstínů roku 2012, a proto zůstane atraktivní a aktuální ještě dlouho po vánočních svátcích. Natřete touto barvou menší čelní stěnu nebo stolek pro vánoční zátiší. Tato světlá barva opticky rozšíří a odlehčí prostor vaší domácnosti.

Starorůžová
Starorůžová

Křišťálová šeď

Matná, strohá šeď, která soustřeďuje všechny barvy Vánoc. To je ta pravá základní barva, která dokáže pojmout veškerý sváteční třpyt, zářící skleněné koule a měkké světlo svíček. Vánoční šedá barva se objevuje v zavěšených blýskavých ozdobách, na dárkovém vánočním papíru nebo přímo v nátěru skříněk a židlí. Pokud se pustíte do renovace nábytku, je dobré zbrousit starý nátěr, případně napustit ho před natřením vhodnou impregnací. Barva vám pak bude lépe držet a starý nátěr nebude prosvítat, ani způsobovat nerovnosti.

Kadeřávková zeleň

Klasická vánoční zelená, která je však přece jen trochu matnější a zastřenější, než tradiční zelená, jak ji známe třeba u cesmíny. Připomíná listy severského kadeřávku, který je dostatečně odolný a pod vysokým sněhem přežije celé Vánoce. Zvolte si tuto zeleň na pokrývky a plédy, nebo jí natřete pohodlnou starou houpací židli.

Zakupte si tři drobné barevné vzorky s vánočními barvami v nejbližším obchodě s barvami společnosti Flügger, kde vám profesionální odborník vždy poskytne mnoho dobrých rad a pomůže vám správně vybrat nátěry, odstíny i tapety do vašeho bytu.

Kadeřávková zeleň
Kadeřávková zeleň

O společnosti Flügger

Flügger Group je dánský koncern kótovaný na burze, který soustřeďuje podniky z Dánska, Švédska, Norska, Polska, Islandu, České republiky a Číny. Koncern vyrábí a prodává nátěrové barvy, ochranné prostředky na dřevo a kov, tapety, malířské nářadí apod..

Publikováno: 7. 12. 2011, Autor: Flügger Group (tisková zpráva), Profil autora: Redakce