reklama

Vrtačka se sílou kladiva

Potřebujete vyvrtat několik otvorů do tvrdé zdi nebo betonu? Není problém, vezmete na to vrtací kladivo s příklepem. Ale když poněkolikáté vyměňujete hlavu vrtačky a přehazujete vrták se šroubovákem, jde vám z toho ta vaše hlava kolem a brní ruce. Bosch má pro vás docela jednoduchý tip.

Vrtačka se sílou kladiva

Místo vyměňování hlav a neustálého přehazování vrtáku a šroubovacího bitu si pořiďte sklíčidlo s ozubeným věncem na sds hlavu, do kterého kličkou upnete potřebný nástroj. Sundáním nástavce a zapnutím příklepu máte zase zpátky vrtací kladivo.

Nástroj, který potřebujete použít bez příklepu, si nechte ve sklíčidle upnutý a nasazujte a sundavejte jej podle potřeby. Pokud například upevňujete do zdi hodně šroubů do hmoždinek, určitě vám to pomůže. A pokud máte vrtací kladivo s příklepem, ke kterému nejsou výměnné hlavy nebo se vám je nechce kupovat, sklíčidlo je ta vhodná volba. Díky síle vrtacího kladiva můžete upnout do sklíčidla třeba i velkou míchací metlu a zamíchat větší množství lepidla nebo malty. Podle používaných nástrojů si můžete zvolit sklíčidlo s upínacím průměrem do 10, 13 nebo 16 mm.

Vrtací kladivo aneb Vrtačka se sílou kladiva
Vrtací kladivo aneb Vrtačka se sílou kladiva
Vrtací kladivo aneb Vrtačka se sílou kladiva
Vrtací kladivo aneb Vrtačka se sílou kladiva

Ptáte se, jaké jsou výhody sklíčidla, když by stačilo vypnout příklep?Neničíte si malou akuvrtačku, když potřebujete použít větší síly.Vypnete příklep a můžete uchytit nejenom nástroj s kulatou, ale i vícehrannou stopkou (metlu, vrták do dřeva, vykružovací pilku apod).

Kdybyste chtěli použít příklepovou vrtačku a jen vypnuli příklep, museli byste mít nástroj s sds stopkou na upnutí - což cenu nástroje zvyšuje. Takhle můžete použít stejné nástroje do velké i do malé vrtačky, a to už stojí za zamyšlení.

Celý sortiment si můžete prohlédnout na www.bosch.cz v sekci Elektrické nářadí pro kutily/Příslušenství.

Publikováno: 9. 2. 2012, Autor: PePa (text a foto), Profil autora: Redakce