reklama

Nový areál pro výrobu oken vznikne v Zábřehu

Společnost SUNWIN, dodavatel českého lídra v oblasti výroby oken a dveří SULKO, zahájila v pondělí 30. ledna 2012 modernizaci a rozšíření průmyslového areálu v Zábřehu. Výsledkem rekonstrukce nově pořízených prostor a výstavby nových hal bude sloučení výrobních i administrativních kapacit společnosti do jediného areálu, navýšení výroby a vznik nových pracovních míst. Po rekonstrukci bude rozlohou a výrobním výkonem patřit areál mezi největší a nejmodernější závody ve střední Evropě. Plánovaný termín dokončení je prosinec 2012.

Nový areál pro výrobu oken vznikne v Zábřehu

V nových prostorách v Zábřehu vznikne z původních dvou výrobních areálů jediný komplex pro výrobu a logistiku včetně kompletního zázemí. Díky tomuto kroku zvýší společnost produkci oken a dveří z dosavadních 900 až na 1300 denně. Dojde ale také ke sjednocení logistiky. Doposud se výrobní areál nacházel mimo zázemí skladů, nyní bude výroba oken, sklady a expedice na jediném místě. Společnost SUNWIN, která si navzdory současnému propadu českého stavebnictví udržela i v loňském roce velmi dobré výsledky, si od tohoto kroku slibuje další zkvalitnění služeb a posílení postavení na trhu.

Nový areál pro výrobu oken vznikne v Zábřehu
Nový areál pro výrobu oken vznikne v Zábřehu

Více pracovních míst v regionu a ekologičtější provoz

Nový areál má přinést také nová pracovní místa v regionu. To je dobrá zpráva pro obyvatele z okolí Zábřehu a Šumperka, kde je dlouhodobě jedna z nejvyšších nezaměstnaností v České republice. Dalším přínosem projektu bude zlepšení ovzduší a snížení energetické spotřeby budov. Při rekonstrukci objektu dojde k výměně neekologického topení na lehký topný olej za spotový ohřev pomocí tzv. černých zářičů, které jsou vytápěny plynem. Díky zateplení pláště budov, výměně oken, úpravě střechy a instalaci moderní vzduchotechniky bude podstatně snížena energetická spotřeba objektů. Celá investice vyjde na 115 milionů korun. Společnost SUNWIN získala na tento projekt dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci operačního programu Podnikání a inovace.

Publikováno: 18. 2. 2012, Autor: SUNWIN (tisková zpráva), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.