reklama

Dudák získal ocenění

DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice se tradičně účastnil 22. Reprezentačních slavností piva v Táboře, kde letos v degustační soutěži bodoval Dudák světlý ležák 11°. Stal se jedním z vítězů „Zlaté pivní pečetě“ - získal bronzovou pivní pečeť v kategorii Světlý ležák. Strakonický pivovar zastupovala při degustačním klání Dagmar Vlková – sládek pivovaru.

Dudák získal ocenění

22. Reprezentační slavnosti piva v Táboře se konaly od 8. do 11. února 2012, kdy proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů. Slavnosti byly pořádány pod záštitou ministra zemědělství České republiky a hejtmana Jihočeského kraje. Degustační soutěže se zúčastnilo na 108 pivovarů tuzemských i zahraničních a přihlášeno bylo na 500 vzorků.

Kromě oceněné jedenáctky stojí za zmínku i umístění ostatních produktů z varny DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice, a to 6. místo pro Vánoční čokoládový speciál a 7. místo pro nefiltrované pivo Sklepák. Oceněný Dudák světlý ležák 11 stupňů je střední plnosti s výraznou, příjemně doznívající jemnou hořkostí žateckých chmelů. Obsah alkoholu dosahuje 4,5% obj. Ležák 11 se výborně hodí takřka ke každé příležitosti.

Více informací naleznete na www.pivovar-strakonice.cz.

Publikováno: 25. 2. 2012, Autor: DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. (tisková zpráva), Profil autora: Redakce