reklama

Čtení nejen do kuchyně

Také máte problémy s tím, co každý den uvařit? Rodina vám na dotaz odpoví já nevím? Pak zkuste vybrat některý z receptů z kuchyřky Nejlepší recepty. A po dobrém obědě můžete zalistovat v knize Vinařská odyssea či Cibule jako lék a dozvědět spoustu zajímavostí, které jste vůbec nevěděli.

Čtení nejen do kuchyně

Nejlepší recepty z české kuchyně od A do Z

Jaroslav Vašák sestavil abecedu české kuchyně a vybral do ní 3333 receptů, které jsou určené všem generacím. Najdete zde pokrmy pro všední den i pro svátek, pro začátečníky i pokročilé, inspirace pro vaření, pečení, dušení, grilování stejně jako nekonečně lákavý výběr sladkostí a pikantních lahůdek. Kniha obsahuje recepty na pokrmy současné moderní gastronomie i na tradiční jídla našich babiček.

Nejlepší recepty z české kuchyně od A do Z
Nejlepší recepty z české kuchyně od A do Z

Cibule jako lék

Moderní medicína to jen potvrzuje. Na rozdíl od výrobků farmaceutického průmyslu cibule často pomáhá i tam, kde léky nezaberou nebo působí za cenu nežádoucích vedlejších účinků. Cibule celkově posiluje organismus, užívá se při suchém kašli, chorobách dýchacích cest a infekcích, zánětu mandlí a hrtanu. Cibule hubí bakterie, snižuje hladinu krevního cukru a krevní tlak, zrychluje pohyb střev, pomáhá proti revmatismu, odstraňuje otoky, urychluje trávení. Cibule je opravdový všelék. Pojednání o cibuli doplňuje množství receptů.

Cibule jako lék
Cibule jako lék

Vinařská odyssea aneb Cesta za vínem

Kdo zná režiséra Zdeňka Trošku trochu blíž, tak ví, že je abstinent a z nápojů upřednostňuje rajčatovou šťávu. O to pozoruhodnější byl nápad tvůrců televizního seriálu o českém a moravském víně nabídnout mu roli průvodce. Zdeňka to překvapilo také, ale jelikož je odvážný a zvídavý, hozenou rukavici zvedl. A tak se společně se zkušeným vinařem Miroslavem Kovácsem vydal na pouť, při které se postupně seznámil s celou vinařskou abecedou. Poznal vinice, vinařské oblasti na Moravě a v Čechách, jednotlivé odrůdy vinné révy, procesy výroby bílého, červeného, růžového i šumivého vína...

Vinařská odyssea aneb Cesta za vínem
Vinařská odyssea aneb Cesta za vínem

Tyto a další knihy naleznete na www.levneknihy.cz.

Publikováno: 5. 3. 2012, Autor: Levné knihy (text a foto), Fagor (foto), Profil autora: Redakce