reklama

E-mobilita – už jste vyzkoušeli?

Duben a květen jsou měsíce, které se v Centru energetického poradenství PRE nesou již tradičně v duchu e-mobility. Od dubna se zde můžete setkat s již třetím ročníkem výstavy e-mobility. Letošní výstava je však co do počtu exponátů i velikosti výstavní plochy největší v historii.

E-mobilita – už jste vyzkoušeli?

Od dubna do konce května jsou v Centru k vidění různé typy a značky elektromobilů, elektromotocyklů, elektroskútrů, elektrokol a ostatních elektromobilních dopravních prostředků. Pravděpodobně největším „tahákem“ výstavy je ryze český elektromobil Kaipan VoltAge, který vznikl ve spolupráci smržovské společnosti (okres Jablonec nad Nisou) a Vysoké školy báňské – technické univerzity Ostrava. Bude k vidění v začátku výstavy. Hlavním záměrem výstavy je seznámit veřejnost s aktuální nabídkou dopravních prostředků na elektropohon. Především chce informovat o možnostech využívání elektropohonu v individuální městské dopravě a ukázat, že ekologie ve spojení s elektropohonem není vůbec nudná.

Výstava e-mobility
Výstava e-mobility

Jako již tradičně jsou na výstavě nejvíce zastoupená elektrokola. Vzhledem k jejich pořizovacím i provozním nákladům (v porovnání s elektroskútry a elektromobily) evidujeme ze strany návštěvníků zvýšený zájem o detailnější informace. Věděli jste, že existují i nákladní elektrokola? Po celou dobu výstavy si jeden takový kousek můžete přijít prohlédnout! V letošním roce jsme využili i patro, které sloužilo jako výstavní galerie.

Na své si přijdou i šikovní kutilové, kteří mají zájem si z obyčejného kola udělat elektrokolo, ale i ti, kteří již nějaký elektromobil mají a potřebují informace o síti nabíjecích stanic.

Výstava e-mobility
Výstava e-mobility

V rámci podpory e-mobility probíhá po celou dobu výstavy soutěž o zapůjčení dvou elektrokol na víkend.

PREkolo - Půjčovna elektrokol Pražské energetiky

Chtěli byste vyzkoušet jízdu na elektrokole, ale pořizovací cena se vám zdá vysoká? Nebo si chcete vybrat elektrokolo na míru a vyzkoušet různé značky a provedení? Anebo máte zájem se jen tak projet na elektrokole, o kterých slyšíte ze všech stran?

Od dubna 2012 naleznete půjčovnu elektrokol přímo v Centru energetického poradenství PRE. Půjčovna se nachází v bezprostřední blízkosti cyklotrasy 1, vedoucí kolem Jungmannova náměstí. Vybírat můžete z 12 elektrokol různých značek a typů (skládací, městská, treková, terénní a další). Pro zákazníky máme dokonce připravenu 50% slevu z ceníkových cen a bezplatné hodinové testovací jízdy.
PREkolo - Půjčovna elektrokol Pražské energetiky
PREkolo - Půjčovna elektrokol Pražské energetiky
PREkolo - Půjčovna elektrokol Pražské energetiky
PREkolo - Půjčovna elektrokol Pražské energetiky

Více informací naleznete na nových webových stránkách půjčovny www.prekolo.cz. Novinky z půjčovny, z oblasti elektrokol a e-mobility, ale i zajímavé diskuse se odehrávají na sociální síti www.facebook.com/prekolo.

Publikováno: 7. 4. 2012, Autor: Centrum energetického poradenství PRE (text a foto), Profil autora: Redakce