Posuvné dveře přinášejí více volnosti

Pokud nejste majitelem rozlehlé vily, ale standardního bytu, určitě se potýkáte s nedostatkem místa. Elegantním řešením problému je instalace posuvných interiérových dveří. Není náročná finančně ani časově.

Posuvné dveře přinášejí více volnosti

Klasické otočné dveře potřebují k pohodlnému otevření jeden až dva čtvereční metry prostoru. Více volnosti do stísněnějších interiérů mohou přinést posuvné dveře. Aktuální modely jsou designově minimálně srovnatelné s dveřmi otočnými a výrazně šetří místo. Takové dveře lze instalovat i „na stěnu“ což nevyžaduje žádné zásadní stavební úpravy stávajícího interiéru. Toto řešení je však spojeno i s nevýhodami, protože dveře pak zabírají místo na zdi, kam nelze umístit například poličku nebo obraz.

Druhou a podstatně elegantnější možností je zasadit posuvné dveře do pouzdra pro sádrokarton nebo vyzděnou příčku. Perfektní estetický a dokonale funkční výsledek ovšem zajistí nejen pečlivý výběr samotných dveří, ale i volba kvalitního pouzdra. Přední domácí výrobce interiérových dveří SOLODOOR proto vsadil na spolupráci s dodavatelem špičkových stavebních pouzder ECLISSE.

Jak vybrat posuvné dveře?
Jak vybrat posuvné dveře?
Jak vybrat posuvné dveře?
Jak vybrat posuvné dveře?

Jedno nebo dvě křídla

Posuvné dveře do pouzdra lze v zásadě instalovat do jakékoli místnosti. Pouzdro přitom dovoluje osazení plných, prosklených či dokonce celoskleněných dveří. Do pouzder ECLISSE tak můžete volit prakticky kterýkoli model ze sortimentu SOLODOOR.

Jednokřídlá varianta je vhodná pro libovolný interiér, pro novostavby i rekonstrukce. Stavebně a prostorově náročnější je volba posuvných dveří s dvěma křídly, které se nejčastěji používají pro spojení a oddělení například jídelny a obývacího pokoje. Široký průchod vytvoří v domě nebo bytu příjemný otevřený prostor.

Jedno nebo dvě křídla
Jedno nebo dvě křídla
Jedno nebo dvě křídla
Jedno nebo dvě křídla

Posuvné vychytávky

I v oblasti posuvných dveří kráčí vývoj dopředu mílovými kroky, takže prosté stavební pouzdro lze doplnit nejrůznějšími „vychytávkami“, které zvyšují komfort. U dvoukřídlých dveří je to například synchronizace, která zajistí, že se obě křídla otevírají a zavírají současně. Systém Rallenty Soft pak zajišťuje zpomalené a nehlučné dovření dveří, v nabídce je dokonce i samozavírání.

Výběr dveří do pouzdra

Do stavebního pouzdra ECLISSE lze osadit drtivou většinu interiérových dveří ze sortimentu SOLODOOR. Kompletní přehlídku modelů, možností povrchů, designového provedení či prosklení naleznete v konfigurátoru dveří na adrese www.solodooor.cz. Vyzkoušejte třeba aktuální novinky SOLODOOR – bílé dveře POLAR nebo dveře s atraktivním strukturovaným povrchem SOLO3D.

Výběr dveří do pouzdra
Výběr dveří do pouzdra
Výběr dveří do pouzdra
Výběr dveří do pouzdra

Dveře POLAR zdobí velmi kvalitní bílý lak s mimořádným leskem a vysokou odolností. Díky sněhobílé barvě se dveře POLAR hodí všude tam, kde mohou doplnit podobně laděný interiér – do koupelen, kuchyní či ložnic. Nebo naopak mohou vytvořit skvělou kontrastní protiváhu proti dalším součástem interiéru (podlahám, stěnám), které jsou vyvedeny v tmavších barvách. Efektní grafický prvek představují vyfrézované horizontální nebo vertikální drážky.

Strukturované povrchy 3D, které s mimořádnou věrností napodobují vzhled dřeva, sklízejí velké úspěchy. Tato technologie na západ od našich hranic vyvolala doslova vlnu nadšení a nyní zažívá vítězné tažení českými domácnostmi. Zákazníci oceňují materiál s autentickým přírodním vzhledem, jenž netrpí neduhy klasického dřeva, odolává oděru, mechanickému namáhání, slunečním paprskům – prostě bez problémů snese i trochu hrubší zacházení.

Výběr dveří do pouzdra
Výběr dveří do pouzdra

Společnost SOLODOOR uvedla svůj povrch SOLO 3D na trh již před dvěma lety u modelové řady GABRETA. Mimořádné prodejní úspěchy povrchů SOLO 3D pak přispěly k podstatnému rozšíření jejich nabídky. K variantám eben, bambus a cremeline v SOLODOOR přidali dub přírodní, dub bělený a casino. Elegantní strukturované povrchové úpravy SOLO 3D jsou navíc kromě řady GABRETA od letošního jara nově k dispozici i u modelových řad ELEGANT, EXCELENT, OTAVA, SONET, SONG či STYL.

Navštivte www.solodoor.cz a v pohodlí u počítače si vyberte ty ideální dveře pro váš domov!

Autor: Solodoor (text a foto)

Související k tématu