Zdroje inspirace

Po dlouhou dobu byly všechny pohledy soustředěny pouze na člověka jako součást lidstva. Dnes se vracíme o několik kroků zpět. Mnoho lidí věří, že globalizace vedla k ekologické, sociální, demokratické a kulturní ztrátě. Na významu tak nyní nabývá protipohyb.

Zdroje inspirace

Už žádná globalizace. Oceňujeme individuální osobitost každé země, chceme lokálnější produkty a jsme hrdí na své vlastní typické styly a místní preference. Každá země by měla mít své oblíbené kavárny. A každá země by měla mít své oblíbené laminátové podlahy. Až do minulého roku Quick-Step nabízel tytéž podlahy všem svým zákazníkům po celém světě. Nyní jsme změnili přístup a rozdělili své kolekce tak, aby odpovídaly konkrétní zemi či regionu.

Inspirace na podlahy
Inspirace na podlahy

V reakci na globalizaci se navíc všichni snažíme nalézt větší autentičnost. Opět je moderní styl vintage, a to nejen ve způsobu oblékání. Jen málokomu dnes vadí, jestli jeho nábytek už někdo dříve vlastnil, ale nejen to: čím opotřebovaněji náš nábytek vypadá, tím více se zdá, že jej lidé milují. Kupujeme nábytek, který je buď skutečně bazarový, nebo jako bazarový vypadá. Recyklovaný vzhled je postupně stále viditelnější ve všech odvětvích interiérového průmyslu včetně nových podlah Quick-Step.

Inspirace na podlahy
Inspirace na podlahy

Móda a interiérové trendy se slučují v jedno. To není nic nového. Trendy v interiérových designech byly vždy inspirovány módou. Co je však stále jasnější, je spojení mezi nimi. Poslední trendy v interiérech domácností jsou stále více inspirovány hlavními módními značkami z přehlídkových mol. Každá sezona mívala svou specifickou módní barvu. Nyní jsou módní všechny barvy od hnědé a černé přes džínovou a šedou až k pastelovým barvám. Umění jít s módou dnes tvoří způsob, jakým kombinujeme barvy, tvary a materiály: nové se starým, černá s pastelovými tóny, hrubé s hladkým… A to je důvod, proč se recyklované podlahy Quick-Step dokonale hodí do vesnických domů, stejně jako k designům průmyslových a současných interiérů.

Autor: Quick-Step (tisková zpráva)

Související k tématu