reklama

Zalévání květin přes dovolenou

Chystáte se na dovolenou a máte strach, že vaše truhlíková krása bude po dobu vaší nepřítomnosti strádat? Nemáte nikoho, kdo by se vám o květiny za oknem nebo doma postaral? Nemusíte se bát. Stačí si koupit jeden z několika typů samozavlažovacích truhlíků.

i (Zdroj: PePa)
Zalévání květin přes dovolenou (Zdroj: PePa)

Výběr truhlíků

Mají dvojité dno s velkou zásobou vody. Ke květinám se voda dostane postupným vzlínáním kapilárami nebo textilním knotem. Přidáme-li ještě plnou PET láhev vody, která sama ubývající hladinu postupně jako u spojených nádob doplňuje, nemusíme se bát i ve velkých teplech na čtrnáct dní v klidu odjet.

Výběr truhlíků
Samozavlažovacích truhlíků je na výběr několik (Zdroj: PePa)
Výběr truhlíků
K postupnému zavlažování truhlíku můžete využít také plastovou lahev (Zdroj: PePa)

Zásobní nádrž

Při odjezdu na delší čas si můžeme zakoupit zavlažovač s devítilitrovou zásobní nádrží . Ten je schopný zalévat až 36 květináčů najednou. Je vybaven ponorným čerpadlem a rozvodnými hadičkami a každý den se na krátký čas zapne a dolévá vodu. Při odjezdu na opravdu dlouhou dobu můžeme použít větší zásobní nádobu. Regulaci intenzity zalévání jednotlivých květin můžeme nastavit různými průměry přívodních hadiček nebo průtokových rozboček. K hodně žíznivé kytce umístíme zalévacích hadiček více.

Zásobní nádrž
Zavlažovač s devítilitrovou zásobní nádrží na vodu (Zdroj: PePa)
Zásobní nádrž
Zavlažovač je vybaven ponorným čerpadlem a rozvodnými hadičkami (Zdroj: PePa)

Zavěšení truhlíků

Truhlíky na okna a balkony volíme raději plastové než keramické. Jsou odolnější a především několikanásobně lehčí. Tak je možné je snadno zavěsit na parapet, okno či zábradlí, bez obavy před pádem. Pro snadné zavěšení se prodávají plastové, kovové nebo drátěné ozdobné závěsy. Ty je možné výškově a hloubkově upravit tak, že se do nich vejde opravdu každý truhlík.

Zavěšení truhlíků
Plastové samozavlažovací truhlíky jsou odolné a lehké (Zdroj: PePa)
Zavěšení truhlíků
Závěsy truhlíků mohou být z různých materiálů (Zdroj: PePa)

Publikováno: 26. 7. 2020, Autor: PePa (text a foto), Profil autora: Redakce