reklama

Nasekaná charita

Charitativní soutěž ve štípání špalků uspořádala 26. září 2012 v areálu střediska ekologické výchovy Toulcův dvůr společnost Fiskars. Nasekané dřevo, které společnost Fiskars také uhradila, poslouží k vytápění rozsáhlých hospodářských budov areálu v zimních měsících.

Nasekaná charita

Společnost Fiskars a její produkty jsou blízce propojeny s přírodou. Uvědomuje si tedy důležitost ekologie pro dnešní společnost, a proto se rozhodla podpořit právě Toulcův dvůr, který tuto myšlenku šíří a předává dalším generacím.

V průběhu akce se účastníci utkali ve štípání špalků. Soutěže se mimo novinářů, zástupců Toulcova dvoru a společnosti Fiskars zúčastnili také hosté z řad herců, Matěj Stropnický a Petr Vacek. Napínavé klání proběhlo v přátelské atmosféře. Vítězové si domů odnesli výhru v podobě sekery Fiskars.

Soutěž od Fiskars
Soutěž od Fiskars
Soutěž od Fiskars
Soutěž od Fiskars

Fiskars

Společnost Fiskars, která byla založena již v roce 1649, je předním světovým dodavatelem výrobků pro domov, zahradu a outdoor. Název je odvozen podle finské vesnice, kde firma vznikla. Dodnes se v její blízkosti v moderním závodě vyrábí špičkové zahradní nářadí.

Fiskars
Fiskars
Fiskars
Fiskars

Toulcův dvůr

Zájmové sdružení Toulcův dvůr je fungující soběstačnou organizací, která rozvíjí vzorové Středisko ekologické výchovy. Činnost sdružení má významný sociální přesah a přispívá k obohacení a zpestření kulturního dění v regionu. Zájmové sdružení tvoří čtyři neziskové organizace, které realizují výchovné a vzdělávací aktivity. Více na www.toulcuvdvur.cz.

Publikováno: 13. 10. 2012, Autor: Fiskars (tisková zpráva), Pavel (foto), Profil autora: Redakce