reklama

Black&Decker - Aku nářadí na každý den

Ačkoliv máme teprve měsíc říjen, přípravy na Vánoce jsou v plném proudu. Proto přinášíme tip na vánoční dárek jak pro sebe, tak i pro Vaše blízké a známé, kteří potřebují kvalitní elektrické nářadí na svou chatu, chalupu či do rodinného domku. První nabídka obsahuje 3 akční produkty Black&Decker, které jsou k dostání pouze v marketech OBI a další 3 TOP produkty Black&Decker, které do konce roku 2012 nabízí exkluzivně prodejny Bauhaus. Přejeme šťastnou ruku při výběru kvalitního elektrického nářadí Black&Decker.

Black&Decker - Aku nářadí na každý den

Výhodně v OBI

Každý občas potřebuje utáhnout či povolit šroub, vrut nebo matici a na nejen tyto úkony je primárně konstruováno akumulátorové nářadí, které je mobilní i na místech, kde není k dispozici elektřina. Aku nářadí je na trhu opravdu široká škála a tak vám zde nabízíme klasický akumulátorový šroubovák a akumulátorovou vrtačku, které oba patří mezi nejprodávanější z celé velké rodiny akumulátorového nářadí. Aku šroubovák AS36LN se vyznačuje hned několika patenty a zlepšeními, která každý uživatel ocení hned při prvním využití.

Aku šroubovák AS36LN je konstruován na menší šroubovací a utahovací aplikace. Nahrazuje tak ruční šroubovák a usnadňuje a urychluje tak danou práci na maximum. Je ideální na montáž nábytku, šroubování polic, upevňování klik a úchytek, ale i elektrikářské práce a v neposlední řadě pro montáže zábradlí, garnyží či plotových planěk. Při použití vrtáků se šestihranným zakončením lze s tímto šroubovákem též vrtat do dřeva, kovu i plastu. AS36LN má měkkou ergonomickou rukojeť, výsuvný magnetický držák vrutu, LED osvětlení, je balen v krásném plechovém balení včetně 10 ks šroubovacích nástavců a držáku. Li-Ion akumulátor je velmi lehký, netrpí samovybíjením a vydrží být až 90 dní plně nabitý a tak je připraven vždy k práci.

Výhodně v OBI
Výhodně v OBI
Výhodně v OBI
Výhodně v OBI

Akumulátorová vrtačka EPC148BK

Tento typ vrtačky nabízí i příklepové vrtání do zdiva a cihel, obsahuje 2 akumulátory, kdy tedy můžete s jedním článkem pracovat a druhý se Vám mezitím nabíjí, a tak zvládnete jakoukoliv práci bez prostojů a časových ztrát. NiCd akumulátory vydrží až 2000 nabíjecích cyklů v případě, že jej uchováváme při teplotách +5°C – 40°C. Jelikož nabízí tato vrtačka 2 akumulátory, bude každému majiteli sloužit dlouhá léta bez problémů. Každý řemeslník též ocení 2 rychlostní převodovku, kde pomalá rychlost je určena pro šroubování a rychlejší otáčky pro vrtací aplikace. 24 utahovacích momentů si hravě poradí s přesným dotažením každého vrutu a přenosný kufr udrží vrtačku vždy chráněnou a v čistotě.

Akumulátorová vrtačka EPC148BK
Akumulátorová vrtačka EPC148BK
Akumulátorová vrtačka EPC148BK
Akumulátorová vrtačka EPC148BK

Pásová bruska

Snad v každém domě, na chatě či chalupě toužíme mít to nejpříjemnější prostředí. Proto také jednou za čas měníme barvy a nátěry na plotech, okenicích, dveřích, zábradlí, venkovním nábytku, dřevěných podlahách a dalších natřených plochách. K odstranění starého nátěru můžeme použít hned několik metod. Chemické odstranění, opalovací pistoli nebo brusku. Z posledně jmenovaných je nejvýhodnější určitě bruska pásová. Jednou z nejžádanějších na českém trhu je jistě KA89EK.

Pásová bruska je ideální právě pro broušení velkých ploch a „drží“ dobře rovinu a rovnou plochu. KA89EK je vybavena elektronikou, tak se nezalepuje pás rozehřátou barvou, má velmi výkonný motor 720W, velikost brusného pásu 533 x75 mm, polohovatelnou rukojeť do 3 poloh a hlavně odkrytí krytu na předním válci, čímž se s bruskou dostanete i do úzkých prostor, jakými jsou například plotové plaňky apod. Též velmi praktický je 4 m dlouhý kabel a široké příslušenství již v základní výbavě.

Pásová bruska
Pásová bruska
Pásová bruska
Pásová bruska

Akce v Bauhausu

Pro zákazníky prodejen Bauhaus připravila firma Black&Decker též exklusivní vánoční nabídku sestávající z 9 nejoblíbenějších produktů Black&Decker a Stanley. Některé z nich vám představíme. A začneme opět akumulátorovým šroubovákem, i když jiným modelem.

Aku šroubovák KC460LN patří mezi nejprodávanější z celé široké nabídky Black&Decker. Tento šroubovák zaujme každého svými vymoženostmi a vychytávkami. Mezi první a velmi důležitý parametr patří výkon motoru, jehož krouticí moment dosahuje 7,7 Nm, což je 2x více než podobné šroubováky stejného napětí od jiných značek. Další praktickou částí tohoto šroubováku je horní umístění držáku šroubovacích nástavců. Je umístěn tak, že horní část šroubováku a střed bitu jsou od sebe vzdáleny jen 3,8 mm, čímž přístroj téměř lícuje s podkladem.

Ideální je pro připevňování čehokoliv těsně u stěny, stropu či podlahy (např. lustry, garnyže, montáž nábytku, polic, zásuvek, radiátorů apod.). Měkká gumová rukojeť je vytvarována do každé dlaně a nabízí tak pohodlné a příjemné uchopení. Li-ion akumulátor bez samovybíjení vydrží až 90 dní plně nabit a je tak připraven vždy k práci. Je k dostání v praktickém plechovém balení a je to ideální nabídka na vánoční dárek pro každého kutila, řemeslníka, chataře či chalupáře.

Akce v Bauhausu
Akce v Bauhausu
Akce v Bauhausu
Akce v Bauhausu

Do tvrdé zdi jedině kladivo

Pro Ty z Vás, kteří potřebujete vrtat do zdi, cihel, kamene či panelu, je určen následující stroj od společnosti Black&Decker. Klasické příklepové vrtačky nejsou na výše uvedené práce ideální. Mají totiž mechanický příklep, který nedisponuje velkou energií úderu a vrtání do tvrdého zdiva či panelu může být velmi dlouhé a nemusí se vždy povést. Pro tyto operace by se mělo primárně používat kladivo SDS-Plus, které má vždy pneumatický příklep.

Do tvrdé zdi jedině kladivo
Do tvrdé zdi jedině kladivo

Tato kladiva bývají většinou dražší než příklepové vrtačky, ale typ KD855KA, který do konce roku nabízejí prodejny Bauhaus, je cenovou výjimkou. Tento typ kladiva nabízí klasické vrtání, vrtání s příklepem a drobné sekací práce, jako je odsekání starých obkladů, dlažby či drážky ve zdi na kabel nebo trubku. Motor s příkonem 550 W a energie úderu 1,6 J je ideální pro veškeré práce kolem domu a bytu. Doporučený maximální průměr vrtáku je vzhledem k motoru 30 mm, což mnoho z nás ani nevyužije. Měkká gumová rukojeť maximálně pohlcuje vibrace stroje a chrání tak zdraví obsluhy. Kladivo KD855KA je dodáváno v přenosném kufru včetně postranní rukojeti, hloubkového dorazu a 3 vrtáků SDS-Plus.

Do tvrdé zdi jedině kladivo
Do tvrdé zdi jedině kladivo
Do tvrdé zdi jedině kladivo
Do tvrdé zdi jedině kladivo

V roce 2010 se celosvětově spojily 2 obrovské firmy - Black&Decker a Stanley. Proto ve vánoční akci v Bauhausu objevíte i akční položky značky Stanley. Jednou takovou je 77 dílná sada hlavic v základních rozměrech ½“ a ¼“ a dalšího příslušenství. Tato sada uspokojí i ty nejnáročnější uživatele a neměla by chybět v žádné dílně, skladu či garáži. Všechny hlavice mají chromovaný povrch pro maximální odolnost proti oděru a zaručují tak velmi dlouhou životnost. Sada má označení 1-94-669 a obsah je opravdu obrovský. Skládá se ze základních hlavic v rozměrech 3,5 mm až 32 mm, prodloužených hlavic, hlavic na svíčky, ráčen, kardanu, vratidla, šroubovacích nástavců, torxy a mnoho dalšího. S touto sadou zvládnete opravdu veškeré práce kolem vašeho domu, chaty či chalupy.

Do tvrdé zdi jedině kladivo
Do tvrdé zdi jedině kladivo
Do tvrdé zdi jedině kladivo
Do tvrdé zdi jedině kladivo

Více informací najdete na stránkách www.blackanddecker.cz nebo na www.stanleyblackanddecker.cz.

Publikováno: 1. 11. 2012, Autor: Black & Decker (text a foto), Profil autora: Redakce