reklama

Infrasauny

Infrasauna se může doslova a do písmene stát vaším nepostradatelným rodinným přítelem a bez nadsázky i lékařem. Zároveň dokáže být i zajímavým interiérovým doplňkem.

Infrasauny

Co je infrasauna?

První infrasauna byla zkonstruována před desítkami let, jako moderní alternativa ke klasické finské nebo vlhké ruské sauně. Infrasauny však fungují na zcela jiném principu. Vytvářejí infračervené paprsky, které, jak známo, jsou velmi důležité téměř pro každou součást života na naší planetě. Tyto paprsky a celá technologie jejich vytváření jsou natolik bezpečné, že se používají i v dětských inkubátorech. Infrasauny jsou na rozdíl od svých historických předchůdkyň také mnohem efektivnější a k lidskému organizmu maximálně ohleduplné. Blahodárných účinků infračerveného tepla proto mohou využívat i ti, kdo ze zdravotních důvodů do klasických saun nemohou.

Infrasauna - model SAMOA

Model SAMOA je infrasauna / kabina pro 1 osobu určená do interiérových prostor. Model je vybaven předním čelem a dveřmi ze skla, což umožňuje snadný a dobrý výhled ze sauny. Infrasauna je vyrobena z kvalitního dřeva kanadského jedlovce, které se dobře přizpůsobuje změnám teplot a vlhka uvnitř sauny. Výhodou tohoto modelu jsou karbonová topidla, která mají extrémně dlouhou životnost.

Infrasauna - model SAMOA
Infrasauna - model SAMOA

Technické parametry:Rozměry v cm (šířka x výška x hloubka): 90 x 102 x 190Počet osob: 1 osobaMateriál: kanadský jedlovecPočet a typ ohřevů: 7 ks karbonových topidelPříkon/napětí: 1 500W / 230vDveře: celoskleněné dveře, pískované tvrzené sklo 6mmSvětla: 1 světlo na čtení uvnitř saunyDalší vybavení: teplotní senzor, střešní ventilace, ionizátor, MP3 přehrávač s možností vložení USB flash disku nebo SD karty.Ionizátor - model SAMOA je vybaven ionizátorem, který obohacuje vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů. Záporně nabité ionty mají příznivý vliv na lidské zdraví. Infrasauny se stávají díky ionizátoru ideální pro osoby trpícími alergiemi, astmatem nebo sennou rýmou. Čím je ve vzduchu více aniontů, tím méně je tam mikrobů.

Infrasauna - model GRENADA

Model GRENADA je infrasauna / kabina pro 2 osoby určená do interiérových prostor. Jedná se o celodřevěnou saunu s prosklenými dveřmi.Infrasauna je opět vyrobena z kvalitního dřeva kanadského jedlovce, které se dobře přizpůsobuje změnám teplot a vlhka uvnitř sauny. Model Grenada je osazen 5 kusy keramických topidel.

Infrasauna - model GRENADA
Infrasauna - model GRENADA

Technické parametry:Rozměry v cm (šířka x výška x hloubka): 120 x 120 x 194Počet osob: 2 osobyMateriál: kanadský jedlovecPočet a typ ohřevů: 5 ks keramických topidelPříkon / napětí: 1 700W / 230vOvládací panel / displej: 2 ks / vnitřní a vnějšíDveře: u výstavních modelů a prvních dodávek pro zákazníky jsou dveře skleněné v dřevěném rámu, u dalších dodávek celoskleněné dveřeSvětla: 1 světlo na čtení uvnitř sauny, 3 stropní světlaDalší vybavení: teplotní senzor, střešní ventilace, ionizátor, MP3 přehrávač s možností vložení USB flash disku nebo SD karty.Ionizátor - model SAMOA je vybaven ionizátorem, který obohacuje vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů. Záporně nabité ionty mají příznivý vliv na lidské zdraví. Infrasauny se stávají díky ionizátoru ideální pro osoby trpícími alergiemi, astmatem nebo sennou rýmou. Čím je ve vzduchu více aniontů, tím méně je tam mikrobů.

Více informací naleznete na www.mountfield.cz.

Publikováno: 7. 11. 2012, Autor: Mountfield (tisková zpráva), Profil autora: Redakce