reklama

Zahrádkář únor 2013

Časopis Zahrádkář přináší pestrou paletu zajímavých článků a pro každého na obalu Knihovničku Rajčata. V kalendáriu připomíná, co bychom měli udělat v únoru. Milovníkům květin představuje petúnie, seriál o kaktusech. Ovocnářům nabízí zkušenosti se sloupcovitými jabloněmi, zelinářům články o skleníku, sadbě, o Zahradě bez chemie. Příloha Zahrádkářka nabízí aranžování květin, pohled do přírodní lékárny - na hojivé bylinky - aloe a kostival, recepty pro milovníky sladkého - Hříšné nákypy, pro ostatní jak upravit zelí a kapustu.

Zahrádkář únor 2013

Z obsahu Zahrádkáře:

  • Petúnie - stálice na nebi letniček, Kalendárium Okrasná zahrada v únoru, Africké krvácející srdce (Clerodendrum – blahokeř), Zasněžená romance, Kde jsou kaktusy doma II., Přirozenost v zahradní tvorbě (rady a postřehy zahradního architekta), Novinky v péči o trávníky, Zahrady v Appelternu
  • Kalendárium Ovocná zahrada v únoru, Když se řekne roubování III., Zkušenosti s kolumnárními (sloupcovitými) jabloněmi. Netradiční výrobky z hroznů a vína
  • Kalendárium Zeleninová zahrada v únoru, Skleník na zahrádce - práce v únoru, Kvalita raných brambor, Substráty a nádoby pro sadbu, Sladké mrkve, Biologická ochrana zeleniny, Zahrada bez chemie, Pěstování nás baví – komunitní zahrady v Praze
  • Chladová a mrazová poškození (1. část), Odpovídá rostlinolékař Jaroslav Rod, Plšík lískový a plch velký (život na zahradě), Rovnokřídlí – Kobylky, Cvrčci, Sarančata a Koníci (hmyz na zahradě), Přespřílišná péče o rostliny (jak se starat správně), odpovědna a fejeton Václava Větvičky, meteorologická školička Aleny Zárybnické, zahrádkář mezi paragrafy řeší téma Peníze předem, nebo k notáři?
  • Anketa Zahrádkáře s odměnou, zahrádkářské akce a procházka zámeckým parkem Březnice.

Z obsahu Zahrádkářky:

Z obsahu Zahrádkářky:
Z obsahu Zahrádkářky:

  • přináší recepty na Hříšné nákypy, dobroty, ve kterých hraje hlavní roli zelí nebo kapusta, ze suchých květin, česneku a bylinek vykouzlí Cop z bylinek a česneku.
  • V únorovém čísle Zahrádkářky se dozvíte, kdo vyhrál v soutěži Nejlepší domácí likéry, co všechno zahojí Hojivé bylinky (Kostival a Aloe).
  • Zajímavé a praktické je téma Čajové směsi (sestavování směsí kvůli chuti nebo léčivému účinku), Vůně koření (využití léčivých účinků cizokrajného koření).
  • Chcete udělat radost dětem, schovat kompost? Zkuste Vrbové stavby podle Zahrádkářky.

Zahrádkář vychází 24. ledna, více najdete na www.zahradkar.org. Zahrádkář je i na Facebooku.

Publikováno: 24. 1. 2013, Autor: Časopis Zahrádkář , Profil autora: Redakce