reklama

E.ON Maďarsko: nejúspornější pračkou je FAGOR FET-6412

V závěru loňského roku provedla firma E.ON Maďarsko ve spolupráci s TUV Rheinland (obě firmy s centrálami v Německu) důkladné testy vybraných modelů praček na maďarském trhu. Spotřebiče byly testovány z různých hledisek, avšak nejdůležitějším parametrem byla úspornost z hlediska spotřeby elektrické energie.

E.ON Maďarsko: nejúspornější pračkou je FAGOR FET-6412

V kategorii praček s kapacitou do 6 kg prádla, tj. v nejprodávanějším segmentu na trhu, byla pračka Fagor FET-6412 vyhodnocena po přísných testech jako nejúspornější. Výsledek je o to cennější, že tento model zvítězil v porovnání nejen s vrchem plněnými pračkami, ale i s pračkami s předním plněním.

E.ON Maďarsko: nejúspornější pračkou je FAGOR FET-6412
E.ON Maďarsko: nejúspornější pračkou je FAGOR FET-6412

Jedná se o pračku s kapacitou 1-6 kg prádla s množstevní automatikou, takže přizpůsobí spotřebu vody množství vloženého prádla. Pračka pracuje s max. otáčkami odstřeďování 1200 ot/min., se systémem Top-Stop tj. zastavení bubnu s otvorem nahoru, speciálními programy jako např. rychlý 30 minut, Opti-A 45 minut, program vlna (ruční praní) aj. Ovládání usnadňuje velký a přehledný displej. Model Fagor FET-6412 je v energetické třídě A+++ a je prodáván také na českém trhu. Jeho orientační prodejní cena je rozumných 9 990 Kč (vč. DPH bez PHE).

Skupina Fagor se řadí mezi pět nejvýznamnějších výrobců bílé techniky v Evropě. V jeho portfoliu je 12 obchodních značek a svoje výrobky vyváží do 130 zemí celého světa. Je součástí MCC, největšího družstevního sdružení na světě.

Publikováno: 24. 1. 2013, Autor: Fagor (tisková zpráva) , Profil autora: Redakce