reklama

Zahrádkář březen 2013

Nový Zahrádkář přináší jarní náladu. Kvetoucí koniklece a kamélie, sortiment fuchsií vhodných do truhlíků, okrasné kopřivy, rady a postřehy zahradního architekta a přírodní zahradu z Radonic. Vyberete si v něm i správný leknín do jezírka. Těm, kteří nemají zahradu jen pro radost, nabízí jablíčka podle chuti, pěstování raných brambor a sadby, odrůdy ředkviček, cibule, rajčat a jak pěstovat hlívu. V Zahrádkářce najdete rolády plné čerstvých bylin, zajímavé aranžmá z jarních květů, lékárnu ze zahrádky, nápady pro šikovné ruce dospělých i dětí.

Zahrádkář březen 2013

Z obsahu Zahrádkáře:

  • Koniklece - poslové jara, Ďáblík v bílé hávu oděný (květiny našich babiček).
  • Kalendárium Okrasná zahrada v březnu, Fuchsie vhodné do truhlíků, na okna a balkony, Chladnomilné a teplomilné kaktusy, Harmonie mezi domem a zahradou (rady a postřehy zahradního architekta), Přírodní zahrada Radonice, Coleus – okrasná kopřiva, Lantána pro okrasu i užitek, Kamélie, kterým čas krásu neubral, Rostliny vzplývající na hladině a rostliny ponořené, Trávník a odrůdy trav.
  • Kalendárium Ovocná zahrada v březnu, Zkušenosti s rakytníkem, Regulace plodnosti u jádrovin, Chuť jablka na prvním místě (II.).
  • Kalendárium Zeleninová zahrada v březnu, Pěstování zeleninové sadby I. (abeceda zelináře), Rané brambory od výsadby do sklizně, Skleník na zahrádce – březen, První jarní ředkvičky, 20 let šlechtění okurek v Bzenci, Novinky firmy Moravo Seed.
  • Suché zídky (biozahrada), Některé zajímavosti o hlívách, Chladová a mrazová poškození (II.), Odpovídá rostlinolékař Jaroslav Rod, březnový fejeton Nevěsta Zahrad a dotazy pro Václava Větvičku, Kočka, pes a jiná zvířata mají také svůj zákon (zahrádkář mezi paragrafy), meteorologická školička Aleny Zárybnické (III.) Vítr, Mnohonožky (živočichové v zahradě), Výstavy a akce, křížovka o ceny z www.rostlinky.cz.

Z obsahu Zahrádkářky:

Z obsahu Zahrádkářky:
Z obsahu Zahrádkářky:

Rolády plné čerstvých bylin, Zeleninu jako hlavní přílohu, Radost z prvních jarních květů – Zavěšené cibuloviny, Soutěž pro zájemce – Kabelky, nádoby a další výrobky z rostlinného materiálu, Relaxační a očistné koupele (lékárna na zahrádce), Kašírovaná vázička (vyzkoušejte s dětmi), Květy jako živé (pro šikovné ruce), soutěž k Roku rajčat.

Najdete nás na www.zahradkar.org i na Facebooku - www.facebook.com/Zahradkar

Publikováno: 26. 2. 2013, Autor: Časopis Zahrádkář, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.