reklama

Parketové laky SOKRATES

Firma BUILDING PLAST spol. s r.o. z Chlumce n.C. patří již 22 let mezi přední české výrobce profesionálních nátěrových hmot. Mezi tyto produkty patří i podlahové laky, které jsou velmi oblíbené nejen u profesionálních podlahářských firem, ale také u domácích kutilů pro svou vysokou kvalitu, snadnost zpracování a přijatelnou cenu.

Parketové laky SOKRATES
Parketové laky SOKRATES – vlastnosti a výhody
Parketové laky SOKRATES – vlastnosti a výhody

Parketové laky tvoří nátěrové systémy. SOKRATES Tango primer je základní parketový lak určený k prvnímu penetračnímu nátěru dřevěných parket nebo podlahových palubek. U dubových podkladů působí jako isolační nátěr, který zamezí možnému tmavnutí dubu při aplikaci 100% čistých polyuretanů, jako je SOKRATES Tango Plus. U palubkových podlah zabraňuje pevnému spojení palubek. Při následném seschnutí umožní zachování rovnoměrných odstupů. Aplikuje se v jedné vrstvě 1kg na 10-12 m2 plochy, musí zasychat 3-4 hodiny a brousí se jenom lehce.

Parketové laky SOKRATES – vlastnosti a výhody
Parketové laky SOKRATES – vlastnosti a výhody

Druhým výrobkem, mezi profesionály vysoce ceněným, je SOKRATES Tango Plus. TANGO Plus je 100% čistý polyuretan. Tento výrobek se pro svou mimořádnou odolnost používá především k nátěrům extrémně zatížených povrchů, jako jsou sportovní haly, taneční sály a dřevěná schodiště. Je velmi vhodný k nátěrům pracovních ploch stolů, nářadí ale i obložení stěn, hraček pro děti mladší 3 let a podobně.

Vyznačuje se velmi snadnou aplikací. První nátěr se provádí základním parketovým lakem Tango primer nebo na nedubových podkladech lakem zředěným 40 % vody. Konečnou úpravu povrchu dosáhneme po třech nátěrech v tl. každé vrstvy 1 kg laku na 10 – 12 m2 plochy. Lak vyniká dokonalým povrchem, prakticky absolutní odolností na vodu, odolností na horkou vodní páru a bytové chemikálie. Vyniká extrémní odolností na oděr – ČSN EN ISO 7784 Stanovení odolnosti na oděr – CS-10 1.000 gr zátěž, 100 cyklů průměr úbytku 4mg.

Parketové laky SOKRATES – vlastnosti a výhody
Parketové laky SOKRATES – vlastnosti a výhody

Do řady Tango patří další produkt TANGO sport, které má zvýšené odolnosti na oděr a skluz. Je určen především pro sportovní zařízení – haly, tělocvičny, nebo plochy se zvlášť vysokým zatížením na oděr a na stopy po podpatcích. Ostatní parametry jsou blízké Tangu plus. Vysoká odolnost na oděr je příčinou obtížné brousitelnosti a proto se používá jako poslední nátěr.

Parketové laky SOKRATES – vlastnosti a výhody
Parketové laky SOKRATES – vlastnosti a výhody

SOKRATES Tango Plus a Tango sport jsou vrcholnými produkty v oblasti parketových laků.Splňuje podmínky ČSN 74 4507 a Vyhl.č. 137/98 Sb. O obecných požadavcích, § 3e/ stavby pro shromažďování většího počtu osob. Koncertní síně, taneční sály, sportoviště, schodiště, tribuny. Splňují požadované hodnoty součinitelé smyku pro dynamické i statické namáhání za sucha i za mokra. Laky jsou NMP – free.Oba laky splňují podmínky EN 71, část 3, Bezpečnost hraček. Migrace určitých prvků. Splňují vyhlášku MZ ČR č. 84/2001 a 86/2011 Sb. příloha č.2, III chem.vl. bod.12.

Parketové laky SOKRATES – vlastnosti a výhody
Parketové laky SOKRATES – vlastnosti a výhody

Inovovaným produktem je vrchní parketový lak SOKRATES MoviPur – brilant. Akrylpolyuretanový lak s velmi snadnou aplikací štětcem, stříkáním a především aplikací válečky. Povrch laku je klidný, velmi příjemný, s jednoduchou údržbou a velmi dobrou odolností proti oděru. ČSN EN ISO 7784 – S-10 1.000 gr zátěž – 100 cyklů – úbytek 5 mg. Inovovaný produkt je dokonale odpěněný, prakticky s absolutní odolností na vodu, extrémně tvrdý - kyvadlo nad 55% tvrdosti skla, vysoký brilantní lesk nad 85%. Lak je určen především pro plochy se střední zátěží, jako jsou byty, obložení stěn, postýlky apod. Je certifikován na hračky pro děti mladší 3 let. EN 71, část 3 a Vyhl.MZ ČR č. 84/Sb. Movipur nepotřebuje nezbytně nutně k prvnímu nátěru Tango primer. Penetraci lze provádět naředěným lakem vodou v poměru 60/40 dílů vody. Vrchní nátěry se provádí ve třech vrstvách v odstupu 6 až 8 hodin a s mezibrusem. Povrch je dokonale sametový a po zaschnutí dokonale čirý. NMP-free.

Označení brilant bude součástí litografie a po spotřebování zásob původních obalů. Do té doby bude značení brilant uvedeno pouze na štítku plechovky nebo kanistru. MOVIpur a MOVIpur brilant jsou vzájemně mísitelné.

Podrobné informace naleznete na www.barvy-sokrates.cz.

Publikováno: 21. 7. 2013, Autor: BUILDING PLAST spol. s r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce