Nová cementotřísková deska LASUR

Společnost CETRIS, která je nevětším výrobcem cementotřískových desek v Evropě, rozšiřuje svůj sortiment a představuje svou novinkou - desku CETRIS LASUR. Cementotřískové desky slučují výhodné vlastnosti cementu a dřeva. Jsou lehčí než tradiční cementovláknité desky, jejich pevnost a odolnost proti povětrnostním vlivům, mrazu a plísním je řadí před štěpkocementové nebo sádrokartonové desky.

Nová cementotřísková deska LASUR

CETRIS® LASUR je cementotřísková deska s hladkým povrchem opatřená základním pigmentovaným podnátěrem a finálním lazurovacím probarevným lakem v odstínech dle vzorníku.

Nová cementotřísková deska LASUR
Nová cementotřísková deska LASUR

Cementotřísková deska tl. 10 - 32 mm s hladkým povrchem je opatřená základním podnátěrem a finální probarveným lazurovacím lakem v odstínech dle vzorníku. Povrchová úprava lazurovacím lakem nevytváří jednotný a jednolitý vzhled. Po dohodě lze dodat i desky tloušťky 34, 36, 38 a 40 mm. Základní rozměr desky je 3 350 x 1 250 mm. Poskytované služby jsou stejné jako u desek CETRIS® BASIC.

Nová cementotřísková deska LASUR
Nová cementotřísková deska LASUR

Rubová strana cementotřískových desek CETRIS® LASUR je opatřena ochranným základním nátěrem, který nemá pravidelnou strukturu, vzhled a dostatečnou kryvost. Nátěr nemá specifikovaný barevný odstín, požadavek na provedení v bílém nebo transparentním odstínu musí být předem uveden v objednávce.

Nová cementotřísková deska LASUR
Nová cementotřísková deska LASUR

Hlavní přednosti desek CETRIS®

 • EkologičnostCementotřískové desky jsou ekologické, přátelské k životnímu prostředí. Neobsahují nebezpečné látky, jako jsou azbest a formaldehyd, jsou odolné proti benzínu a olejům.
 • Odolnost proti ohniCementotřísková deska CETRIS® je ohnivzdorná a její klasifikace podle třídy reakce na oheň dle evropské normy EN 13 501-1 je A2-s1,d0 – nehořlavá.
 • Dokonalá zvuková izolaceDesky CETRIS® jsou zvukově izolační (vzduchová neprůzvučnost 30 – 35 dB).
 • Odolnost proti povětrnostiCementotřísková deska CETRIS® je nejlepší materiál pro vlhká prostředí i pro exteriér díky její odolnosti proti vlhku.
 • MrazuvzdornostCementotřískové desky CETRIS® jsou mrazuvzdorné, byly odzkoušeny na 100 zmrazovacích cyklů dle ČSN EN 1328.
 • Hygienická nezávadnostDesky CETRIS® jsou hygienicky nezávadné, nezapáchají a neobsahují žádné nebezpečné látky.
 • Odolnost proti plísním a houbámDíky odolnosti desek CETRIS® proti vlhkosti se na povrchu desek netvoří plísně.
 • Odolnost proti hmyzuCementotřískové desky CETRIS® jsou pro svůj obsah cementu absolutně odolné vůči hmyzu.
 • Nízká hmotnostDesky CETRIS® se řadí mezi lehký materiál (deska tloušťky 10 mm váží pouze 14,0 kg/m2).
 • PružnostDeska CETRIS® má modul pružnosti větší než 4500 N/mm2 a ohybová pevnost desek je větší než 9 N/mm2.
 • Snadná opracovatelnostCementotřískové desky CETRIS® lze opracovávat všemi běžnými dřevoobráběcími stroji. Desky je možno vrtat, řezat, frézovat a brousit.
Hlavní přednosti desek CETRIS®
Hlavní přednosti desek CETRIS®

Desky CETRIS LASUR stejně jako desky CETRIS FINISH či CETRIS PROFIL FINISH se používají na fasádní odvětrané systémy a v boji s konkurencí vyhrávají především svou kvalitou, přijatelnou cenou a rychlostí dodávky. Podrobnější informace a ceník desek CETRIS® si můžete stáhnout na www.cetris.cz.

Autor: Pavla (text), CETRIS (text a foto)

Související k tématu