reklama

Laserový úhelník pro kutily

Jsou lidé, kteří jakž takž rovnou čáru udělají od oka, ale vodováhu nebo olovnici by do ruky nevzali ani za nic. Přesnost závislá na jakémkoliv dokonalém měření je jim cizí. A pravé úhly je sice oslovují, leč nejsou jich schopni – prostě jak se říká, má nás pánbůh všelijaké. Při kutilských pracích se však, má-li výsledek být úměrný vynaloženému úsilí, přesné práci prostě nevyhneme. Třeba pokud si sami dláždíme podlahu anebo kachličkujeme koupelnu. Pravé úhly a správné linky, podle nichž budeme kachle lepit, za nás může udělat laserový úhelník od společnosti Bosch.

Laserový úhelník pro kutily

Zdá se, že u Bosche shora popsané typy kutilů, pro které je neštěstím lepit dlažky vodorovně, svisle či dokonce úhlopříčně, znají. I oni si teď ale mohou udělat pěkný vzor. Stačí použít laserový úhelník Bosch PLT 2. Práci si s ním ovšem ulehčíme všichni, kdo se pouštíme třeba do stavby anebo rekonstrukce koupelny.

Jednoduché použití

A nic už nemusíme složitě měřit a počítat. „Mašinku“ totiž snadno a rychle nastavíme do jakékoliv polohy díky třem integrovaným vodováhám a pak už jen dva laserové paprsky vytyčí oněch požadovaných devadesát stupňů pravého úhlu. Úhelník můžeme stejně dobře použít na stěně i na podlaze a při úhlové přesnosti půl milimetru na metr vzdálenosti budeme pracovat skoro jako hodináři. Laserové paprsky, které se po stisknutí tlačítka objeví, vyznačí linku dobře viditelnou i ve vzdálenosti sedmi metrů – a tak dlouhou koupelnu pravděpodobně ani nemáte (z řečeného nicméně plyne, že použití laserového úhelníku PLT 2 se jen na tyto prostory neomezuje).

Jednoduché použití
Jednoduché použití
Jednoduché použití
Jednoduché použití

Originální dárek

Bosch dodává přístroj v základním vybavení s držákem na zeď, ve kterém úhelník drží čtyři magnety v základní desce. Ta je opatřena devadesátistupňovou stupnicí rozdělenou po pěti stupních. Pravoúhlé vybrání v základní desce může sloužit jako rohový doraz, například na rámu dveří. Síla dobře patrného laserového paprsku přitom není zdraví nebezpečná. Takže je tenhle úhelník od Bosche hodně šikovná věc do domácí dílničky (a pro vás, kteří ještě nevíte, čím obdarovat toho svého kutila, možná inspirace, jak být originální a přitom věnovat navýsost praktickou věc).

Originální dárek
Originální dárek
Originální dárek
Originální dárek

Podrobnosti k výrobku a dalšímu šikovnému nářadí najdete na www.bosch-do-it.cz/domácíkutil/.

Publikováno: 29. 10. 2013, Autor: Jiří Jan a Bosch (text), Bosch (foto) , Profil autora: Redakce