reklama

Mistrovství ČR v rodeu se koná tuto sobotu na Šiklově mlýně

Už jste někdy viděli, jak se chytá tele do lasa nebo je odděleno ze stáda a to vše zkušeným jezdcem ze sedla koně? Druhou srpnovou neděli ovládnou na Šiklově mlýně jezdci na koních, kteří se utkají v rodeových i rychlostních disciplínách. Letos je akce pořádaná ve spolupráci s Rodeo Corral. Na Rodeo aréně čekají diváky atraktivní dobytkářské disciplíny jako je Cattle Penning, Calf Roping, Cattle Branding nebo Steer Wrestling a rychlostní disciplíny Pole Bending a Barrell Race.

Mistrovství ČR v rodeu se koná tuto sobotu na Šiklově mlýně

V sobotu 9.8.2014 budou závodit jak seniorští jezdci, tak i jezdci junioři. Po celý den vás bude bavit zábavný program ve westernovém městečku i v indiánské vesnici, otevřeny budou po celý den atrakce a také nezapomeňte navštívit největší přírodní amfiteátr přímo ve westernovém městečku a shlédnout zde jak humorná, tak i dramatická divadelní představení nebo zvířecí a westernovou show. Atmosféru v městečku bude ještě umocňovat country kapela, která bude hrát k poslechu již od odpoledních hodin. Celodenní nabitý program v celém areále Šiklova mlýna uzavře soutěž na elektrickém býku o výhru 5 000 Kč. Přijeďte se sami přesvědčit, že na Šiklově mlýně opravdu není o zábavu nouze.

Mistrovství ČR v rodeu se koná tuto sobotu na Šiklově mlýně
Mistrovství ČR v rodeu se koná tuto sobotu na Šiklově mlýně
Mistrovství ČR v rodeu se koná tuto sobotu na Šiklově mlýně
Mistrovství ČR v rodeu se koná tuto sobotu na Šiklově mlýně

Současné rodeo je založené na úkonech, které byly kdysi hojně využívány v každodenním životě kovbojů. Obliba rodea neustále vzrůstá a to jak mezi diváky, tak i mezi samotnými jezdci. Mistrovství ČR v rodeu vypukne na Rodeo aréně na Šiklově mlýně ve 14 hodin, kdy se nám postupně představí ti nejlepší závodníci v dobytkářských i rychlostních disciplínách.

Jezdci se utkají v disciplínách Team Pening, kde se oddělují ve stanoveném čase dobytčata ze stáda, v chytání telete do lasa v disciplíně Calf Roping, Cattle Penning, kde je vybrané tele vytříděno ze stáda a zavedeno do ohrádky, Cattle Branding což je značkování vybraného telete na kýtu značkovací barvou, Steer Wrestling, kde spolupracuje vodič a chytač a úkolem je při sesednutí z koně položit stojící tele na bok. Po dobytkářských disciplínách následují rychlostní disciplíny a to Pole Bending (slalom mezi tyčemi) a Barrell Race (slalom okolo barelů).

Sobotní den však není věnovaný pouze milovníkům rodea, ale na své si přijde každý návštěvník. Atrakce pro malé i velké, divadelní představení ale i aquapark nebo offroadová dráha, to všechno na vás čeká právě na Šiklově mlýně. Pokud by pro vás stále nebylo zábavy dosti, pokračovat můžete na diskotéce na náměstí městečka nebo se projet strašidelným vláčkem a nechat se strašit všemožnými monstry, která se skrývají na každém rohu.

Více informací na tel.: + 420 566 567 400 nebo na www.sikland.cz

Publikováno: 6. 8. 2014, Autor: Šikland (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Registrace hospodářských zvířat v roce 2019

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Registrace hospodářských zvířat v roce 2019 přináší několik novinek.