reklama

Zahrádkář listopad 2014

Listopadové číslo Zahrádkáře představí hned v úvodu trvalky s podzimním zbarvením listů, v dalším příspěvku dřišťály a poradí, co s problematickým trávníkem ve svahu (Trávník 11). Autor seriálu o sukulentních rostlinách nám vysvětlí, co jsou to kaudiciformy, a naši zahradní architekti nabízejí návrh zahradu v sadu a to nejen v zahrádkové osadě. Listopadová reportáž nás zavede do obce Ostrá u Lysé nad Labem, kde navštívíme zahrady společnosti Botanicus.

Zahrádkář listopad 2014

Ovocná zahrada se věnuje problematice neuspokojivých výnosů velkého i drobného ovoce. Další článek pak navazuje na zářijové vydání časopisu Zahrádkář a pokračuje v představování dalších zástupců pomologické skupiny slivoní (myrobalány, durancie a špendlíky). Pokud nevíte, jak pěstovat či jak naložit se zeleninou s názvem vodnice, tuřín a řepa cukrová, je pro vás připraven článek na straně 28. Nechybí ani pokračování seriálů Houby pro zdraví (Lesklokorka lesklá), Biozahrada (zpracování půdy), Hnojení zeleniny (cibulová zelenina), Původci chorob rostlin (Rhizaria) a Komunitní zahrádkaření, rady pro listopadovou výsadbu česneku, pěstování zdravých růží či výběr fazolí…

Listopadový Zahrádkář vyjde 24. října 2014.

Z obsahu Zahrádkáře

  • Trvalky s podzimním zbarvením listů, Kalendárium prací v okrasné zahradě, Kde roste dřišťál tam je živo, Problematický trávník ve svahu, Kaudiciformy – přehlídka podivných tvarů (krása sukulentních rostlin), Zahrada v sadu nejen v zahrádkářské osadě (rady a postřehy zahradního architekta), Botanicus – zahrada odpočinku a inspirace (reportáž)
  • Kalendárium prací v ovocné zahradě, Neuspokojivé výnosy (ovocná zahrada od A do Z), Myrobalány, durancie a špendlíky, Stolní odrůdy révy (vinařství)
  • Kalendárium prací v zeleninové zahradě, Opomíjená kořenová zelenina – vodnice, tuřín, cukrová řepa, Komunitní zahrádkaření fenomén doby (II.), Cibulová zelenina, Zpracování půdy (biozahrada), Rhizaria (původci chorob rostlin), Mohou být růže zdravé?
  • Zlatá pravidla kompostování, Mšice na zahradě II., Odpovídá rostlinolékař J. Rod, Ivana Šafránková radí v okrasné zahradě, Lesklokorka lesklá II. (původci chorob), fazole a fazolky I., Vaše dotazy pro V. Větvičku, Říjnový fejeton V. Větvičky, Meteorologické otazníky, Dopisy čtenářů, Křížovka…

SOUTĚŽE V LISTOPADOVÉM ČÍSLE:

  • Soutěž o ceny v hodnotě více než 50 tisíc korun! Zodpovězte 3 soutěžní otázky a můžete vyhrát benzínovou či elektrickou sekačku, drtič větví, pilu nebo křovinořez.
  • Vánoční soutěž - soutěž o nejlepší vánoční cukroví a pečivo

Zahrádkářka

Zahrádkářka, pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, přináší v Chuťopisu lákavé recepty s česnekem, Květa Korečková se věnuje vaření povidel a zpracování jeřabin. Pokračuje i naše soutěž Zlatý recept zahrádkářky na téma tykve. Floristika nabízí tipy na netradiční vazby s bodláky a v seriálu Exotické ovoce představíme Aku jedlou.

Zahrádkářka
Zahrádkářka

Z obsahu Zahrádkářky

  • Český česnek (chuťopis), Zlatý recept Zahrádkářky, Vaříme povidla, Nebojte se jeřabin (listopadový receptář Květy Korečkové), Dušičková vazba s bodláky (floristika), Snídaně u Florentýny, Fejchoa a aka (exotické ovoce)

Prosincový Zahrádkář vyjde 24. listopadu. Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Publikováno: 24. 10. 2014, Autor: Časopis Zahrádkář, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Víte, jak se probouzí hlízy begonií?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Návod na sázení hlíz begonií a jejich jarní pěstování.