reklama

Se sadou POWER8workshop se stanete mistrem kutilem

Pokud řemeslník cestuje za prací, většinou musí sebou vozit veškeré vybavení, protože spoléhat na to, že na místě bude dostatek nářadí, je pohádka. Ale co když víte, že v místě nebude ani fungující elektrická zásuvka? Pak vám nezbývá, než nakoupit akumulátorové nářadí, den předem nabíjet, nejlépe včetně náhradních baterií a doufat, že vše vydrží. Co ale pořídit sadu variabilního aku nářadí, které umožňuje více pracovním hlavám používat jeden druh akumulátoru?

Se sadou POWER8workshop se stanete mistrem kutilem

CEL POWER8workshop je vhodný pro dokončovací práce nábytkářů montujících u zákazníka, panelákového kutila, který si svou dílnu schová pod postel, chataře, který si díky kompaktnímu provedení odváží svou dílnu autem zpět domů a pro všechny, kteří chtějí pracovat i na místech bez elektrické energie. Klíčovou částí projektu je univerzální akumulátor. Skládá se z článků, držadla, regulátoru a ovládácích prvků. Podle připojené pracovní hlavy fungují ovládací prvky buď jako přepínač směru otáčení, nebo jako pojistka nechtěného spuštění.

Se sadou POWER8workshop se stanete mistrem kutilem
Se sadou POWER8workshop se stanete mistrem kutilem

Hlava vrtačky

Vrtačku bez příklepu ( v sadě workshop Easy WS1-E a workshop Quatro PQ1) lze díky nastavitelnému kroutícímu momentu použít jako výkonný šroubovák, který si poradí i s těmi největšími vruty. Dvourychlostní nylonová převodovka, bezklíčová hlava sklíčidla, točivý moment 40 Nm, váha 1 kg a možnost upnutí vrtáku do průměru 10 mm z ní nedělají žádného outsidera.Vrtačka s příklepem má kovovou převodovku, kroutící moment 60 Nm a možnost upnutí vrtáku do průměru 13 mm. S přehledem zvládá vrtat i do panelu!

Hlavu lze osadit do stojanu na kufru. Ptáte se, jak je potom napájena? Z akumulátoru, který se zasunul do modulu nabíječky. Zapnutí a vypnutí provádíte ovládacími tlačítky na kufru a polohovací pákou pohybujete vrtací hlavou směrem dolů k vrtanému materiálu.

Hlava vrtačky
Hlava vrtačky

Hlava kotoučové pily

Není potřeba si popisovat práci s ruční maflíkem. Celokovová planetová převodovka a výkonný motor umožní řezat materiál do tloušťky 3 cm. Po přišroubování úhloměru k maflíku lze pohodlně provádět dlouhé přímé řezy. Lze nastavit ponor kotouče i šikmý úhel řezu. Po připojení maflíku do kufru a montáži ochranného krytu nám vznikne akumulátorová kotoučová pila. Maflík je otočen kotoučem nahoru a z kufru je vidět jen kotouč. Na pracovní ploše jsou vodítka pro posouvání úhloměru. Lze nastavit úhel, pod kterým bude materiál posunován před kotouč. Dlouhé podélné řezy lze provádět za pomocí stojanu, který se upne na pracovní plochu jako pravítko. Polohovací páka stojanové vrtačky slouží jako pomůcka pro posunování malých materiálů kolem kotouče. K maflíku zabudovanému v kufru lze připojit vysavač pro odsávání pilin.

Hlava kotoučové pily
Hlava kotoučové pily

Hlava přímočaré pily

Kromě použití v ruce lze hlavu opět otočit a nechat koukat jen její pracovní část, pilku. Jelikož při normálním řezání v ruce přitlačujete materiál tlakem na pilu, je potřeba zajistit, aby nám materiál na pracovní ploše kufru nevibroval a neodskakoval. K tomu slouží upínací svěrka, kterou přišroubujeme ke stojanu vrtačky. Na konci svěrky je plastový kryt, který jednak zabrání nechtěnému dotyku s pilkou, ale lze do něj i připojit odsávání pilin.

Hlava přímočaré pily
Hlava přímočaré pily

Nabíjení akumulátorů při práci

Kolikrát se vám stalo, že jste pracovali a zapomněli na místě práce nabíječku? S naším kufrem se vám to nestane. Nabíječka je totiž pevně spojena s kufrem. Věděli jste, že je potřeba akumulátory před skladováním nabít? Pokud je nabijete a necháte je delší dobu uskladněné, díky samovybíjení může dojít k nevratnému poškození článků. S jinými produkty musíte nechat nabíječku na pracovním stole a čekat na nabití. S naším produktem ne. Kufr přinesete domů, zapojíte do zásuvky a nabíječka nabije akumulátor. Nikde žádné kabely a rozházené nabíječky po stole. Nabijete, odpojíte a jednoduše celý kufr uložíte.

Různé varianty sestavy POWER8workshop najdete na www.cel-cz.cz.

Publikováno: 13. 12. 2014, Autor: Pavla (text), CEL (text a foto), Profil autora: Redakce