reklama

Komfortní koupelna pro každého

Koupelna. Místo pro tělesnou hygienu, ale také prostor pro relaxaci, kde můžeme načerpat síly po náročném dni. Je to jediné místo v bytě, kde máme absolutní soukromí – nerozptyluje nás tu počítač (brát si do vany notebook není dobrý nápad), nebývá tu ani televize. Je to místo, kde můžeme uvolnit tělo i mysl – teplá voda napomáhá uvolnění ztuhlých svalů a lepšímu prokrvení těla, klid a nicnedělání nám umožňuje nechat myšlenky volně plynout.

Komfortní koupelna pro každého
Komfortní koupelna pro každého
Komfortní koupelna pro každého

Koupelna by proto měla být místem, kde se cítíme maximálně pohodlně. A to i tehdy, když jsme třeba poněkud „přerostli“ běžné průměrné míry v populaci, nebo jsme k nim naopak „nedorostli“. Důležitá je i vizuální stránka – pokud se máme v koupelně cítit dobře, musí i dobře vypadat.Při výběru zařízení pro koupelnu je proto nutné hledět jak na vzhled, tak na účelnost řešení a pohodlné ovládání. A také na to, nakolik bude dané řešení vyhovovat našim specifickým potřebám. Pokud si například dvoumetrový dlouhán pořídí designově dokonalou, ale příliš krátkou vanu, moc si v ní nepoleží.

Komfortní koupelna pro každého
Komfortní koupelna pro každého

Na to všechno mysleli designéři ve společnosti Ideal Standard. Výsledkem jejich úsilí je koupelnová řada Connect a její rozšíření Connect Space a Connect Freedom, které zajišťuje maximální pohodlí pro uživatele všech vzrůstových i hmotnostních kategorií. Kromě maximálního komfortu pro uživatele všech rozměrů se vyznačuje také stylovým designem.

Connect Space
Connect Space
Connect Freedom
Connect Freedom

Dokonalé uvolnění a relaxaci nabízejí vany Connect – na výběr je několik rozměrů běžného typu vany, ale třeba i vana pro dvě osoby či rohová. Při výběru vany není důležitý jen rozměr a tvar, ale také to, jak snadno či obtížně se do ní dá dostat – vany Connect mají nový systém přepadu „Ideal Waste“, který vstup do vany usnadňuje, protože je díky skrytému přepadu Ideal Waste dosaženo celkového snížení okraje vany.

Vana Connect včetně skrytého přepadu Ideal Waste
Vana Connect včetně skrytého přepadu Ideal Waste
Connect rohová vana včetně skrytého přepadu Ideal Waste
Connect rohová vana včetně skrytého přepadu Ideal Waste

Jak upozorňují bytoví designéři, stále častěji je součástí koupelny i toaleta. I tady by měl být komfort pro uživatele na prvním místě. Řada Connect Freedom toto hledisko splňuje. Její součástí jsou například dva typy záchodových mís, které jsou konstruované tak, aby vyhověly potřebám nadprůměrně vysokých či příliš těžkých uživatelů. První WC disponuje šesti centimetry výšky navíc – těchto pár centimetrů výrazně usnadní použití WC pro ty, kdo patří mezi „dlouhány“, pochvalovat si je budou ale i ti, kteří sice nejsou nadprůměrně vysocí, ale mají potíže se zády nebo mají omezenou schopnost pohybu.Druhé WC pro uživatele se specifickými potřebami je zase v porovnání s běžnými toaletami o 9 cm širší – je určeno pro ty, kdo vzhledem ke svým tělesným proporcím mají vyšší nároky na prostor. Obě toalety jsou k dispozici jak v závěsné, stacionární nebo kombi verzi.

Connect Freedom - zvýšený závěsný klozet
Connect Freedom - zvýšený závěsný klozet
Connect Freedom - rozšířený závěsný klozet
Connect Freedom - rozšířený závěsný klozet

Nabídku řady Connect Freedom doplňují umyvadla, které díky svému designu umožnují podjezd invalidního vozíku a ve spodní části umyvadla disponují integrovanými madly. Umyvadla jsou k dispozici v šířce 600 nebo 800 mm, 600 milimetrová varianta je na vyžádání k dispozici i bez přepadu. Umyvadla řady Connect Freedom je vhodné zkombinovat s umyvadlovou baterií Connect Blue, která splňuje další významný trend, který dnes při zařizování koupelen „letí“ – ohled na životní prostředí a i vaše zdraví. Baterie Connect Blue šetří v porovnání s konvenčními bateriemi vodu i energie. Nejde ale pouze o úspornost a šetrnost k životnímu prostředí na úkor uživatele. Naopak. Umyvadlové baterie jsou vybaveny unikátní technologií IdealPure, která díky odděleným vodním cestám zcela eliminuje vyplavování niklu a olova z mosazného těla baterie zaručuje tak nejvyšší možnou kvalitu pitné vody.

Komfortní koupelna pro každého
Komfortní koupelna pro každého

Více se dočtete na www.idealstandard.cz.

Publikováno: 14. 1. 2015, Autor: Ideal Standard (text a foto), Profil autora: Redakce