reklama

Ekologická vinylová krytina Wineo® PURLINE šetří životní prostředí i naše zdraví

Podlahová krytina by z pohledu uživatele kromě estetického hlediska měla splňovat i vysoké nároky na pohodlnou údržbu a příjemné užívání. S odkazem na zdravý životní styl a ekologické smýšlení představuje společnost Kratochvíl parket profi, dovozce a prodejce podlahových krytin, vinylové podlahy na přírodní bázi značky Wineo® PURLINE. Tento inovativní organický produkt je vyroben z přírodních, obnovitelných surovin, bez škodlivých přísad, emisí a zápachu. Extrémní zátěžová odolnost bez vzniku otlaků, stálobarevnost, dlouhá životnost, příjemný povrch pro chůzi a tichá akustika patří mezi další přednosti. V nabídce je široká škála dekorů a formátů, prodává se v rolích i dílcích. Má vrstvenou strukturu o tloušťce 2,5 mm, až na výjimky se pokládá lepením, s možností umístění na podlahové topení i do vlhkých prostor.

Ekologická vinylová krytina Wineo® PURLINE šetří životní prostředí i naše zdraví

Zdravé bydlení

Zdravé bydlení
Zdravé bydlení

Wineo® PURLINE je v současnosti nejvíce ekologickou vinylovou podlahou, a to z hlediska procesu výroby, užívání i recyklace. Krytina je vyrobena z obnovitelných surovin a přírodního plniva, základem je organický polyuretan. Místo chemických přísad je při výrobě používán řepkový nebo ricinový olej. Neobsahuje chlór, změkčovadla ani rozpouštědla. Krytina je zcela bez zápachu, emisí a plně recyklovatelná, v podstatě ji můžete vyhodit s běžným domácím odpadem. Dojde-li k požáru, z podlahy neunikají toxické plyny, ani se téměř neuvolňuje kouř, únikové cesty tak zůstávají viditelné.

Kvalitní zpracování

Kvalitní zpracování
Kvalitní zpracování

Krytina je extrémně odolná (třída zátěže 23/34/43), nevadí jí vlhkost, chemické ani mechanické vlivy na podlaze (až na výjimečné případy) nezanechávají žádné stopy. Díky vysoké UV odolnosti nedochází i přes vystavení slunečnímu záření k blednutí dekoru. Kompaktní polyuretanový povrch krytiny se velmi jednoduše a rychle udržuje hygienicky čistý. Použít lze všechny běžné čistící i dezinfekční přípravky. Většinu běžných skvrn bez problému odstraníte.

Široké využití

Široké využití
Široké využití

Podlaha Wineo® PURLINE vychází vstříc stále se zvyšujícím požadavkům na zdravé bydlení. Odolnost vůči extrémnímu zatížení, zdravotní nezávadnost, příjemná akustika a jednoduchá údržba však dávají krytině zelenou také pro použití ve veřejném sektoru a komerčních objektech

Možnost výběru

Možnost výběru
Možnost výběru

Nejen interiéroví designéři budou spokojeni s množstvím dekorů a povrchových struktur. Barevné dekory i celou řadu imitací doplňují fabionové sokly a vnější rohy. Krytina se prodává v klasickém formátu v rolích nebo v praktických prknech a dílcích. Obě varianty jsou dostupné v nízké konstrukční tloušťce 2,5 mm, optimální i pro renovace. Pokládka probíhá až na výjimku lepením. V domácích prostorách lze v místnostech do 20 m2 krytinu položit bez nutnosti lepení. Tepelný odpor ve výši 0,01 m2 K/W dokládá vhodnost pro podlahové teplovodní topení.

Obrázková kolekce do dětských pokojů

Obrázková kolekce do dětských pokojů
Obrázková kolekce do dětských pokojů

Úžasné dětské dekory s perleťovým povrchem najdete zejména v kolekci ARTIST, která zahrnuje tři základní motivy džungle, moře a abecedy. Doplnit je lze veselými fabionovými sokly s obrázky. Wineo PURLINE Artist je ideální pro všechny, kdo hledají kreativní a environmentální řešení zároveň. Ti nejmenší si na obrázkové podlaze budou rádi hrát, ti starší se na ní budou cítit dobře. Jak jsme již uvedli, povrch krytiny je hřejivý, příjemný i pro bosou nohu a hlavně odolný. Skvrny od barevných propisek bez větší námahy odstraníte. Obávat se nemusíte ani rozlitých čajů a dalších nápojů, voda ani vlhkost jí nevadí. Vylepšíte-li podlahu o barevný fabionový sokl, docílíte dokonalé čistoty i kolem stěn.

Na českém trhu tyto organické vinylové podlahy nabízí dovozce a prodejce podlahových krytin společnost Kratochvíl parket profi, s.r.o.

Publikováno: 4. 2. 2015, Autor: kpp.cz (text a foto), Profil autora: Redakce