reklama

Ukliďte plísně k „ledu“

Jaro je období, kdy vymeteme všechny staré kouty a necháme provonět jarem naše byty a domy. Ti z nás, kteří vlastní chaty a chalupy otevřou dveře dokořán a pozvou jaro dovnitř. Právě po zimě můžeme najít v rozích za nábytkem nebo v dílně, ve sklepě či pod vanou plísně. Plísně jsou nevítanými návštěvníky. Mohou způsobovat nejen škody na majetku, ale také na zdraví. Proto se snažíme zbavit se jich co nejdříve.

Ukliďte plísně k „ledu“

Pro odstranění plísní můžete použít například sprej Ceresit Stop Plísni, který spolehlivě plísně zničí. Novinka, sprej Ceresit Stop Plísni Koupelna čistí, dezinfikuje a odstraňuje plísně a bakterie v koupelnách, vanách, sprchových koutech, keramických obkladech, v bazénech, na stěnách v místnostech i ve sklepích. Je vhodný na odstranění plísní z obkladů, dlažeb, spár, silikonů a jiných povrchů. Díky praktickému rozprašovači jej můžete okamžitě použít. Přípravek nastříkejte na povrch (ze vzdálenosti 3–5 cm), počkejte 5–10 minut a pomocí hadříku nebo kartáče plíseň setřete. Pokud je potřeba, aplikaci opakujte. Zbytky přípravku opláchněte vodou (kromě stěn a zdí).

Sprej Ceresit Stop Plísni – ukliďte plísně k „ledu“
Sprej Ceresit Stop Plísni – ukliďte plísně k „ledu“

Zničení plísní je ovšem jen první krok, následně je nutné zamezit jejich dalšímu rozvoji. Nenechte se zmást, jestliže je nevidíte. Často se skrývají v nejtemnějších koutech. Prvním signálem jsou rosící se okna nebo zrcadla. Plísně totiž potřebují vyšší vlhkost. Proto je nutné udržet doma vlhkost vzduchu na optimální úrovni. Pomáhá krátké intenzivní větrání. Další možností je pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti Aero 360o, který snižuje vlhkost vzduchu a pohlcuje zápach v jednom kroku.

Sprej Ceresit Stop Plísni – ukliďte plísně k „ledu“
Sprej Ceresit Stop Plísni – ukliďte plísně k „ledu“

Více o spreji Ceresit Stop Plísní se dočtete na www.stop-vlhkosti.cz.

Publikováno: 8. 4. 2015, Autor: Henkel (text a foto) , Profil autora: Redakce