reklama

Srpnový Zahrádkář na stáncích od 24. července

Časopis Zahrádkář představí ve svém srpnovém čísle odrůdy meruněk, které se dají pěstovat i v chladnějších okrajových oblastech. Dozvíte se, jaké práce vás čekají v srpnové ovocné, zeleninové i okrasné zahradě a seznámíte se s deseti trvalkami, které spolehlivě ozdobí vaše okrasné záhony během prázdninových měsíců. Zahrádkář potěší i milovníky zahradní architektury. Ukáže totiž kreativní nápady pro řešení hranic pozemků. Začínajícím pěstitelům poradí, jak pečovat o bonsaje během dovolené či delší nepřítomnosti.

Srpnový Zahrádkář na stáncích od 24. července

Vistárie patří k nejdominantnějším a nejkrásnějším rostlinám zahrad. V srpnovém Zahrádkáři si přečtete, jak se starat o tuto rostlinu, která kvete od dubna do září a dorůstá až do výšky 12 metrů. Zjistíte rovněž, jaké přednosti mají třešně proti ostatním ovocným druhům i jaká jsou úskalí jejich pěstování. O pár stránek dál se seznámíte s novým škůdcem, který ohrožuje úrodu třešní a višní. Nezapomeňte, že časopis vyhlásil rok 2015 rokem chilli papriček. Podívejte se proto, jaké soutěže i ceny na vás čekají. Nevynechejte ani stranu 59, kde najdete slevový kupon do pražského zahradnictví Krulichovi, volnou vstupenku do unikátního Garden Parku i slevový kupon do Botanické zahrady v Praze Troji.

Dále se také dočtete:

Plzák španělský se v českých zahradách zabydlel teprve před pár lety a rychle se stal jedním z nejúpornějších škůdců, proti kterým je nutné bojovat všemi prostředky. V článku na straně 46 zjistíte, jaké jsou hlavní zásady při jeho eliminaci i jaké chemické přípravky se dají s úspěchem použít.

Na straně 28 představuje časopis Zahrádkář ovocnou a okrasnou školku, kde díky vlastním poloprovozním pokusům vybírají odrůdy s těmi nejlepšími vlastnostmi. Zkušení pěstitelé popisují vybrané odrůdy, které jsou odolné vůči chorobám či vhodné do specifických podmínek. Jestli toužíte například po velkých a sladkých slivoních, dejte na jejich doporučení a vyzkoušejte odrůdy Toptaste a Haganta.

Koncem července je nejvyšší čas na výsev čekanky, fenyklu a zelí, abyste stihli jejich sklizeň před prvními mrazíky. Čekanka bude mít vždy nahořklou příchuť, a proto si kromě rad pro její pěstování přečtete v srpnovém Zahrádkáři i osvědčené tipy, jak si s její nahořklou chutí poradit v kuchyni.

Z obsahu Zahrádkáře

Meruňky do okrajových oblastí; Srpen v okrasné zahradě; Deset trvalek pro plné léto; Přitažlivé hranice zahrady; Po kom se jmenují: Alstromerie; Zahradní architektura: Stromy – nepostradatelné dominanty; Kouzlo bonsají: Období dovolené; Vistárie, nejkrásnější liána; Čas výsevu macešek; Srpen v ovocné zahradě; Třešně v krajině a selských zahradách; Víno pod lupou: Sklenice vhodné pro podávání vína; Ovocnářské impulzy; Srpen v zeleninové zahradě; Bylinky po celý rok:Sklízíme nať i semena; Česnek z Moravoseedu; Zelenina konce léta a podzimu I. ; Baby leaf salátky; Vegetativní množení rostlin II.; Zapomeňte na starosti s posekanou trávou; Srpnové kalendárium ochrany rostlin; Nový škůdce třešní a višní; Plži škodí celé vegetační období; Vlnovníci a hálčivci ; Mladý zahrádkář podruhé v Rakovníku; Odpovídá rostlinolékař Jaroslav Rod; Vaše dotazy pro Václava Větvičku; Srpnový fejeton Václava Větvičky – Měsíc ženců;Meteorologická zahrádkaA. Zárybnické

Zahrádkářka

Zahrádkářka
Zahrádkářka

Recepty v srpnové příloze Zahrádkářka jsou vždy chutné, ale občas mívají i negativní vlastnost. Dokáží totiž vyvolat závislost. Tu může snadno způsobit borůvkový muffin, který když ochutnáte, nemůžete přestat. Navíc je to tak snadné a rychlé. Recept totiž pochází z hrnečkové kuchařky a obejdete se tak bez komplikovaného vážení. Na podobné lahůdky se mohou těšit i milovníci hrušky, čokolády zázvoru i jablek. Máte rádi pestrobarevné oblečení, ale bojíte se alergických reakcí z použitých barev? Žijte bio i v tomto směru a naučte se s přílohou Zahrádkářka barvit pomocí rostlin. Barvící lázeň s námi připravíte krok za krokem.

Z obsahu Zahrádkářky

Kuchařské fantazie Pavlíny Kinclové: Rajčata; Moučníky z hrníčku; Přírodní lékárna: Tužebník jilmový; Pro šikovné ruce: Sandály z lýka; Vyzkoušejte si: Barvení pomocí rostlin; Floristika: Svět za zrcadlem; Exotické ovoce: Karambola

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Publikováno: 24. 7. 2015, Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.