reklama

Je na šuplíku ještě něco k vynalezení?

Taková obyčejná věc jako šuplík – dřevěný rám se dnem a čelem opatřeným nějakou úchytkou - může vůbec vypadat jinak? A lze něčím vylepšit jeho funkci, tj. místa sloužícího jako odkladiště více či méně potřebných věcí? Obyčejná zásuvka nás dokáže pořádně naštvat, když neslouží tak, jak by měla. A nemusí se hned zkřížit nebo zaseknout v pojezdech, stačí, když bude drhnout a nebo prostě půjde špatně vytahovat. Společnost Hettich i tady přišla s novinkami zlepšujícími něco, kde se už zdánlivě nic vymyslet nedalo.

Je na šuplíku ještě něco k vynalezení?

Už osmadvacet let se vyrábí sestava zásuvek s výsuvy Quadro a prodává se tak úspěšně, že by na ní snad nebylo potřeba nic měnit. Jenže teď jsou tady úplně nové výsuvy, které nám klasické zásuvky představí v jiném světle.

V čem kouzlo spočívá

Prostě v tom, že šuplíky už nemusí mít žádné úchytky, což ocení především ti z nás, kdo si libují v puristických řešeních a hladkých plochách (někdo naopak má ouška a madla rád, protože rovinu narušují, ale i ten může pohodlí nových zásuvek využít, jen úchyty budou mít spíš dekorativní funkci). Jde o to, že do čela zásuvky stačí ťuknout nebo na ní vyvinout slabý tlak třeba kolenem a šuplík sám vyjede. A to i v případě, že jsou v něm uloženy těžší věci. Toto vše v zásuvkách zajišťuje systém push-to-open.

V čem kouzlo spočívá
V čem kouzlo spočívá
V čem kouzlo spočívá
V čem kouzlo spočívá

Díky skryté montáži výsuvů pod dno zásuvky nebude narušen design ani uvnitř nábytku. Montáž zásuvky se provádí velmi jednoduše nasazením a "zaklapnutím" zásuvky do výsuvů bez použití nářadí. Výšku můžete plynule nastavovat rovněž bez použití nářadí, čímž zaručíte čistý vzhled spár. Dalším vylepšením zásuvek s výsuvy Quadro je systém tlumení dovírání zásuvek – Silent System – který představuje inovativní mechanismus pro sametově tiché a pohodlné zavírání zásuvek.

V čem kouzlo spočívá
V čem kouzlo spočívá
V čem kouzlo spočívá
V čem kouzlo spočívá

Je prostě vidět, že společnost Hettich umí vymyslet spoustu zajímavých řešení pro zlepšení komfortu vašeho bydlení... takže je konec s lomcováním a třískáním šuplíky!

Více se dozvíte na www.hettich.com/cz/.

Publikováno: 26. 8. 2015, Autor: Jiří Jan (text), Hettich (foto) , Profil autora: Redakce