reklama

Úplně poprvé v ČR předá pololetní vysvědčení humanoidní robot Thespian

Chcete, aby vaší třídě předal pololetní vysvědčení někdo skutečně výjimečný? Co byste řekli na Thespiana, jediného humanoidního robota v zemi?! Neváhejte a zapojte se do soutěže o tento netradiční zážitek, kterou pro základní a střední školy vyhlásila liberecká iQLANDIA na svých sociálních sítích. Úkol je jediný - natočit originální video. Vítězný kolektiv získá kromě neopakovatelného setkání s humanoidem vstup do science centra zdarma včetně akčního doprovodného programu. Řekněte, kdo by tohle nechtěl zažít!

Úplně poprvé v ČR předá pololetní vysvědčení humanoidní robot Thespian

Liberecká iQLANDIA odstartovala netradiční soutěž pro základní a střední školy

Školáci musí natočit krátké video na téma, proč by právě jejich třída měla vyhrát vstup do iQLANDIE zdarma a s tím spojené předávání pololetního vysvědčení Thespianem. Ve fantazii samozřejmě meze neklademe, nahrávka by jen neměla přesáhnout dobu jedné minuty. Soutěž je určena pro všechny žáky a studenty ZŠ a SŠ, soutěžní videa lze posílat až do 15. ledna 2016.

Nejlepší video vybere odborná porota

Videoklipy bude tým iQLANDIE okamžitě po jejich přijetí umisťovat na svůj kanál YouTube. Do užšího finále postoupí tři snímky s největším počtem zhlédnutí, ze kterých odborná porota vybere ten nejlepší. I když se děti rozhodnou do soutěže zapojit na poslední chvíli, neznamená to, že nemohou vyhrát! Konečné sčítání totiž proběhne o pět dní později, a to 20. ledna ve 13 hodin, do té doby lze zhlédnutí sbírat.

Nutno podotknout, že iQLANDIA je jediné místo v republice, kde robota můžete spatřit. „Dobrý den, jak se dnes máte?“ uvítá vás 175 cm vysoký a 33 kg vážící humanoid a svůj pozdrav doprovodí rozmáchlým gestem. Thespian mluví několika jazyky, používá mimiku v obličeji – úsměv i pláč, a také dobře rozlišuje lidský pohyb a určitě budete překvapeni, jak má rád děti.

Nejlepší video vybere odborná porota
Nejlepší video vybere odborná porota

Badatelské aktivity nebo Science show

Mimo úředního lejstra od humanoida si vítězná skupina užije v iQLANDII spoustu akční zábavy. Čeká ji tu dalších čtyři sta interaktivních exponátů, jako například ohnivé tornádo nebo třeba hvězdný kolotoč, badatelské aktivity, experimentální workshopy a v neposlední řadě Science show plná ohně, blesků a kouře.

Předání vysvědčení proběhne 28. ledna 2016 ve 13 hodin.

Více informací na www.iQlandia.cz.

Badatelské aktivity nebo Science show
Badatelské aktivity nebo Science show

Publikováno: 7. 12. 2015, Autor: iGLANDIA (tisková zpráva) , Profil autora: Redakce