Okapový systém Lindab Rainline inovuje detaily

Lindab, přední světový výrobce a prodejce střech z prvotřídní švédské oceli, stále inovuje systém Lindab Rainline, který je po léta jedničkou na českém trhu s okapy. Nyní prošel inovací žlabový hák s příchytným jazýčkem, do něhož se okapy upevňují. Díky tomu je okap celkově pevnější, snadněji se montuje a lépe vypadá.

Okapový systém Lindab Rainline inovuje detaily

Okapový systém Lindab Rainline

Tento typ háku je upraven, aby vycházel vstříc zákazníkům a v duchu motta Lindabu "Zjednodušujeme výstavbu" montáž okapů ještě více usnadnil. Právě drobnosti u jednotlivých prvků okapového systému jsou často rozhodující pro bezvadnou funkčnost, téměř nulovou údržbu a dlouhou životnost okapů. Proto je systém Lindab Rainline v detailech neustále inovován.

Inovovaný žlabový hák systému Lindab Rainline
Inovovaný žlabový hák systému Lindab Rainline

Pro větší pevnost je spodní část háku nyní profilovaná. Aby se lépe montoval, zvětšil Lindab rozteč mezi jednotlivými kotvícími otvory. Přední plechová spona pro upevnění žlabu je nyní osazena z přední části háku, což eliminuje zvedání žlabu při instalaci. Osazení do šňůrky usnadňuje označení středu háku. Ty, kdo si potrpí na estetickou vytříbenost, potěší nýt pro upevnění plechové spony, který je nyní v barvě háků. Barevný sortiment okapového systému Lindab Rainline je přitom velmi široký: vybírat si je možné z mnoha barevných odstínů od antické bílé přes cihlově červenou až po hnědou a černou.

Autor: Lindab (tisková zpráva)

Související k tématu