reklama

Ráčnový klíč SATA se dostane všude

„Povolit či utáhnout – to je to, oč tu běží“. Dramatik Shakespeare by se možná zlobil nad tím, jaký nový obsah jsme dali profláknuté otázce z jeho Hamleta. Jak ale jinak začít upozornění na ruční profi nářadí SATA GearWrench a jejich vynikající ráčnové klíče?

Ráčnový klíč SATA se dostane všude

Dostat se k matce či šroubu a utáhnout ho opravdu dobře, nebo ho povolit v místech, kam se lze jen těžko dostat, může být problém. Tím větší, pokud vůbec nejde použít sílu, kterou nám dává prodloužení klasického „francouzáku“ naší paží. Tady nám pomůže nářadí s ráčnou. Princip je jasný – ozubená ráčna zabírá jen na jednu stranu a na druhou zuby přeskakuje, takže klíč nemusíme po každém pootočení na matici znovu nasazovat. Práce nám jde dobře od ruky.

Jednotlivě i v sadách

SATA nářadí nabízí široký sortimentu nářadí od jednotlivých kusů ke komplexně rozvinutým sadám. Pokud jde o ráčnové klíče, je patentovaný systém jejich otevřené strany nesporně unikátní: obsahuje ráčnový mechanismus pro klouzání na matici a čtyři bezpečná místa pro dotahování. To nese velkou výhodu, protože odpadají rozčilující opakující se pokusy trefit se ráčnovým očkem do mrňavé matky v prostorově značně omezeném místě.

Jednotlivě i v sadách
Jednotlivě i v sadách
Jednotlivě i v sadách
Jednotlivě i v sadách

Jak to funguje

Běžný klíč potřebuje k otočení šroubu třicet stupňů, ale ráčnovému mechanismu SATA klíče stačí pouhých pět stupňů – jedna šestina. Koncovka ramene je přitom tak drobná, že se s ní dostanete i tam, kam by se klasický ráčnový klíč s nástavcem prostě nedostal. Ráčnovému mechanismu v provedení Surface Drive skoro nevadí ani zaoblení šroubu. Se speciálním nástavcovým příslušenstvím je to prostě znamenité ráčnové nářadí.

Tohle rozhodně není trik

Netřeba se bát, že byste skočili na šálivou reklamu. Určitě totiž nemá lehkou váhu to, že výrobce dává na nářadí SATA doživotní záruku. To totiž nemůže být trik, s jakými na nás porůznu vynalézaví obchodníci útočí, protože pokud by ho nemysleli vážně, prodělala by na něm firma kalhoty. Sebevědomí výrobce v tomto případě vychází z neoddiskutovatelného faktu, že nářadí SATA splňuje a dokonce překračuje každým jednotlivým kusem americké (ANSI), německé (DIN) i příslušné ISO normy.

Tohle rozhodně není trik
Tohle rozhodně není trik
Tohle rozhodně není trik
Tohle rozhodně není trik

Krása a účelnost

Na jakémkoliv nářadí v první řadě oceňujeme jeho funkční vlastnosti, kvalitu materiálu z něhož je vyrobeno i technické provedení. Klíč SATA s ráčnou je dobrým příkladem toho, že dokonalé nářadí potěší i oko: design je nejen účelný, ale též pěkný. Ráčnové klíče nářadí SATA GearWrench jsou vyrobené v lesklém zrcadlovém provedení. Kutil nejvyššího stupně „zasvěcení“, který svůj vercajk vnímá bezmála jako kultovní náčiní, bude na něj chvíli posvátně koukat…, a co teprve až ho vezme do ruky!

Krása a účelnost
Krása a účelnost

Více informací najdete na www.brusivo-shop.com.

Publikováno: 18. 1. 2016, Autor: Jiří Jan (text), LASER CUT (foto), Profil autora: Redakce