Pořizujete bezpečnostní dveře do paneláku?

Výběr bezpečnostních vchodových dveří do bytu si zaslouží vaší pozornost. Budou to právě vchodové dveře, které vás ochrání před nezvanými návštěvami, ale také před požárem a zároveň mohou eliminovat hluk i případný zápach. Jaké jsou možnosti a podle čeho vybírat, poradí odborník na zabezpečení Ivan Pavlíček ze společnosti Next.

Pořizujete bezpečnostní dveře do paneláku?

Typ dveří

Do panelákových bytů vybíráme zásadně bytové dveře, nikoliv venkovní vchodové dveře. Jejich vlastnosti jsou totiž rozdílné, a to především v protipožárních parametrech, ale také co se týče tepelné izolace apod. U bytových vchodových dveří musíte vždy splňovat protipožární normy, dveře by měly mít protipožární odolnost minimálně EI 30, EW 30*, tedy 30 minut.

Odborník na zabezpečení Ivan Pavlíček ze společnosti NEXT radí, jaké dveře jsou vhodné do panelákových bytů.
Odborník na zabezpečení Ivan Pavlíček ze společnosti NEXT radí, jaké dveře jsou vhodné do panelákových bytů.

Bezpečnostní prvky

Bezpečnostní dveře, které odolají zlodějům, jsou ve III. a IV. bezpečnostní kategorii. Pokud chcete kvalitně zabezpečit panelákový byt, pořiďte si certifikované bezpečnostní dveře minimálně ve III. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním alespoň ve stejné bezpečnostní kategorii jako dveře samotné. Bezpečnostní dveře ve III. kategorii disponují mnoha jistícími body, pevnou jeklovou kostrou, oboustranným celoplošným plechováním, zesílenou ochranou zámku a dalšími bezpečnostními prvky unikátními právě pro certifikované bezpečnostní dveře. Rozhodně nedoporučuji zvolit při zabezpečování bytu pouze přídavné závory na stávající vchodové dveře, protože jimi pouze zeslabíte konstrukci obyčejných dveří a paradoxně usnadníte zlodějům práci.

Vlastnosti dveří, které stojí zvážit

Pokud investujete do vchodových dveří, vyplatí se zvážit i další vlastnosti, které dveře nabízejí kromě bezpečnostního a protipožárního základu. Dveře mohou být například také zvukotěsné, kouřotěsné, tepelně izolované, případně mohou disponovat speciálními designovými prvky, jako jsou třeba skryté panty, ovládání pomocí prstu, kamera v kukátku a další.

Tip na panelákové dveře

Bezpečnostní dveře NEXT SD 101
Bezpečnostní dveře NEXT SD 101

Dveře NEXT SD 101 jsou ideální pro správné a optimální zabezpečení panelákových bytů. Mají atest české státní zkušebny ve III. bezpečnostní kategorii a jsou certifikovány českou zkušebnou na požární odolnost 30 minut.

Autor: Next (tisková zpráva)

Související k tématu