Celoskleněné dveře - velmi oblíbené, ale opředené mýty

Každá druhá domácnost v Česku je otevřena celoskleněným dveřím, lidé se však bojí jejich užitných vlastností. Snadné poškození, náročná údržba, vysoká cena nebo ztráta soukromí. Tyto aspekty byly nejčastěji zmiňovány v souvislosti s obavami z používání celoskleněných dveří v domácnostech, a to i přes to, že více než polovina Čechů si je dovede doma bez problémů představit. Každá desátá domácnost si je dokonce již pořídila nebo o nich reálně uvažuje. Údaje vyplývají z průzkumu, který si nechal zpracovat největší a nejstarší výrobce dveří u nás – společnost SAPELI. Ta se rozhodla pustit do boje se zaběhlými mýty a pro rok 2016 vytvořila zcela nový unikátní a ucelený program celoskleněných dveří SAPGLASS na míru všem individuálním požadavkům.

Celoskleněné dveře - velmi oblíbené, ale opředené mýty

Sklo představuje povrch budoucnosti a poptávka po něm se neustále zvyšuje. Zbytečné obavy spotřebitelů však mohou jejich finální rozhodnutí ovlivnit. Proto společnost Sapeli pro rok 2016 vytvořila ucelenou nabídku celoskleněných dveří SAPGLASS, která nejen, že nabízí široký výběr typů a stylů, ale zároveň svými vlastnostmi vyvrací nesmyslné mýty, díky nimž by mohl tento designový prvek v domácnostech chybět.

Mýty o skleněných dveřích
Mýty o skleněných dveřích

Čeho se Češi bojí nejvíce?

Průzkum ukázal, že potenciální zájem o skleněné dveře jako designové oživení interiéru je velmi vysoký – až 71 % Čechů si je ve své domácnosti dovede představit, 53 % zcela bez problémů, 11 % je pak již má či o nich vážně uvažuje. Češi se u nich však mnohdy obávají řady věcí, od vysoké ceny až po užitné vlastnosti. Ty se v průzkumu objevovaly jako jeden z nejčastějších důvodů, proč by Češi nad celoskleněnými dveřmi váhali.

Hrozba snadného poškození, například poškrábání, straší Čechy hned po vysoké ceně snad úplně nejvíce. Přitom jsou to právě skleněné dveře, které mohou být mnohem odolnější, nežli běžné dřevěné dveře z hobby marketu.

O něco méně Čechů se pak obává údržby skleněných dveří, ženy častěji nežli muži. V nové kolekci SAPGLASS je kladen důraz nejen na bezpečnost a dokonalou funkčnost dveří, ale také na zajištění jejich jednoduché údržby. Celoskleněné dveře SAPGLASS jsou totiž vyrobeny z bezpečnostního kaleného skla, které oproti klasickému sklu vyniká několikanásobně vyšší pevností, a tedy odolností vůči nárazu, stejně jako tepelnou odolností. Navíc, pokud by přeci jen došlo k jejich rozbití, kalené sklo se rozpadne na malé tupé úlomky, které minimalizují riziko pořezání. Tvrdý povrch skla zabezpečí dveře proti poškrábání a umožní snadnou údržbu.

Ztráta soukromí je také jedním z aspektů při výběru celoskleněných dveřích. Této obavě se dá předejít volbou matného, neprůhledného nebo zabarveného skla, stejně jako skla se speciálním potiskem. Obavy nemusí být ani z nedostatečné zvukotěsnosti, která je stejná jako např. u dřevěných prosklených dveří model Elegant 40.

Největší mýty o skleněných dveřích

  • Vysoká cena
  • Snadné poškození
  • Náročná údržba
  • Ztráta soukromí
  • Estetická odlišnost od ostatních dveří
  • Interiérová nesourodost
  • Omezený výběr rozměrů
  • Těžké při otevírání
Největší mýty o skleněných dveřích
Největší mýty o skleněných dveřích

Mýtus vysoké ceny

Průzkum rovněž odhalil, že Češi nemají reálnou představu o ceně skleněný dveří. Každý druhý Čech si myslí, že skleněné dveře přijdou na více než deset tisíc korun, čtvrtina populace u nich očekává cenovku dokonce vyšší než 15 000 korun. Nabídka celoskleněných dveří však v SAPELI startuje již na 6140,- Kč za čiré sklo bez vzoru, vč. kování a kliky a dosahuje tedy ceny, za kterou lze běžně pořídit i základní dveře s umělým či dýhovaným povrchem (běžný rozměr 80/197). Neprůhledné dveře ve skle Satináto pořídíte vč. kování již od 6 950,- Kč bez DPH.

Průzkum Češi a skleněné dveře 2016 byl realizován na přelomu měsíce března a dubna na reprezentativním vzorku populace 800 respondentů od společnosti IPSOS.

Více na www.sapeli.cz a www.sapglass.cz.

Autor: Sapeli (tisková zpráva)

Související k tématu