reklama

Prodyšné zateplení zatočí s plísněmi a vlhkostí v interiéru

Trápí vás zvýšená vlhkost zdiva a plíseň v domácnosti? Řešením je odvětrávaná fasáda a prodyšné zateplení, které zajistí cirkulaci vzduchu, a tím pádem i zdravé bydlení. V tomto ohledu se jako nejlepší řešení jeví fasádní obklady Novabrik známé svými prvotřídními tepelně-izolačními vlastnostmi, jedinečným konstrukčním řešením a také elegantním designem.

Prodyšné zateplení zatočí s plísněmi a vlhkostí v interiéru

Pokud máte starší dům a potýkáte se s vlhkými stěnami a nadměrnou vlhkostí, tak zateplení polystyrenem by bylo obrovskou chybou. Polystyren totiž propouští směrem ven pouze minimální množství vodní páry, která se tím pádem ukládá ve zdivu a tvoří plísně. Takové zateplení bytových domů tedy rozhodně vaše problémy nevyřeší, spíše je zhorší.

Prodyšné zateplení Novabrik zatočí s plísněmi a vlhkostí v interiéru
Prodyšné zateplení Novabrik zatočí s plísněmi a vlhkostí v interiéru

Fasádní obklady Novabrik Regular

Řešením je naopak prodyšné zateplení, které dokonale propouští vodu, v kombinaci s obkladovým materiálem. A právě na tomto principu je založený systém odvětrávané fasády od české společnosti Novabrik, jenž vám zajistí zdravé bydlení bez plísní.

Pokud tedy chcete vyřešit problém s nadměrnou vlhkostí zdiva a tvořícími se plísněmi uvnitř interiéru, základem pro vás budou fasádní obklady Novabrik Regular. Ty jsou totiž navrženy tak, aby mezi nimi a izolačním materiálem byla dutina, díky níž může vodní pára opouštět interiér. Prodyšné zateplení tak umožní cirkulaci vzduchu, čímž naopak znemožní vznik nebezpečných plísní a nepříjemného zápachu.

Fasádní obklady Novabrik Regular
Fasádní obklady Novabrik Regular

Prodyšné zateplení a jeho další výhody

Fasádní obklady Novabrik mají navíc tu výhodu, že slouží jako ochranný plášť domu před sluncem, deštěm, mrazem, větrem i hlukem. Důležité je zmínit, že betonové fasádní obklady se instalují bez použití malty a jsou tak stavebnicí, kterou si zvládne namontovat na dům každý šikovný kutil.Nemusíte mít ani obavu o to, že betonové fasádní obklady budou zbytečně zatěžovat váš dům – jsou totiž kotveny k vymezovacímu roštu a zatěžují základovou spáru.

Prodyšné zateplení a jeho další výhody
Prodyšné zateplení a jeho další výhody

Prodyšné zateplení se také vyznačuje mimořádnou kvalitou použitých materiálů, o čemž svědčí i garance 50 let. Po celé půl století tak bude vaše fasáda bezúdržbová. Počáteční investice do systému Novabrik se vám vrátí brzy, a to díky ušetření na nákladech za energie. Tepelně-izolační vlastnosti fasádních obkladů jsou totiž prvotřídní, navíc mají jedinečný vzhled, který zkrášlí váš dům.

Nedávejte šanci plísním a nadměrné vlhkosti s prodyšným zateplením od firmy Novabrik!

Více informací naleznete na www.novabrik.cz.

Publikováno: 3. 5. 2016, Autor: Novabrik (text a foto)