Inovativní, lehké a přitom pevné vstupní dveře Rovex

Inoutic, přední evropský výrobce PVC okenních a dveřních systémů, připravila novinku v oblasti vstupních dveří. Jedná se o inovativní lehké vstupní dveře Rovex. Jejich nespornou výhodou je až o 20 kg nižší hmotnost. Výplň je tvořena skleněnými vlákny, která zajišťují vysokou odolnost proti zkroucení. Výplň a rám jsou konstruovány jako jeden celek.

Inovativní, lehké a přitom pevné vstupní dveře Rovex

Vstupní dveře Rovex se skleněnými vlákny

Před dvěma lety představila společnosti Inoutic na veletrhu fensterbau frontale 2014 studii konceptu Innergy, za kterou obdržela ocenění fensterbau Innovation Award for Architecture. Z této nové technologie za použití skleněných vláken vzešly nové lehké vstupní dveře Rovex, které spojují dvě konstrukční jednotky – křídlo ze skleněných vláken je integrováno do výplně vstupních dveří, které křídlo oboustranně překrývají. Toto řešení zajišťuje jednodušší a nákladově úspornější výrobu.

Domovní dveře patří k nejnamáhanějším stavebním prvkům budovy. Velký počet otevření a zavření klade důraz na mechanické vlastnosti - stabilitu, pevnost, kvalitu a odolnost proti průtahu. V průběhu let musí být také zachovány tepelně izolační vlastnosti a energetická efektivnost. Svoji důležitou roli hraje samozřejmě i design.

Nové domovní dveře Rovex firmy Inoutic sázejí na inovativní rám křídla s vyztužením skleněnými vlákny pro maximální odolnost proti zkroucení a průtahu.
Nové domovní dveře Rovex firmy Inoutic sázejí na inovativní rám křídla s vyztužením skleněnými vlákny pro maximální odolnost proti zkroucení a průtahu.

Vstupní dveře Rovex tyto požadavky splňují a nabízí i další výhody. U dveří Rovex jsou výplň a rám křídla konstruovány jako celek. Nekonečná skleněná vlákna v křídle zajišťují vysokou odolnost proti zkroucení. Toto řešení zabrání dilataci dveří i při extrémních teplotách. Současně je systém až o 20 kg lehčí oproti křídlu z PVC vyztuženému ocelí (2,2 m x 1,0 m). Rám a výplň panelu dveří Rovex se nelepí, ale spojí se do jednoho celku ocelovými pláty, výplň panelu tvoří PU pěna. Tím je zaručena výborná tepelná izolace při současné vysoké tuhosti. Při tloušťce panelu 72 mm dosahují standardu pro pasivní domy, tj. Ud = 0,8 W/m2K.

Panely lze kombinovat se systémy profilů Prestige a Arcade. Jednostranně lze vybírat z osmi barev, oboustranně ze šesti. Navíc je k dispozici velký počet prosklených a designových prvků.

Vstupní dveře Rovex budou dostupné zákazníkům na českém trhu od konce letošního roku.

Více informací naleznete na www.inoutic.cz.

Autor: Inoutic/Deceuninck (tisková zpráva)

Související k tématu