reklama

Poslušné dveře

Bez dveří se neobejde žádný byt. Někde je jich ale prostě moc a na jejich otvírání už příliš místa nezbývá. Jestliže máme malé děti nebo pokud jsou dveře více frekventované, můžeme jimi díky systému otevírání „ať si letí, ony se o něco zastaví“ poškodit jiné dveře, stěnu, nábytek nebo zrcadlo, které stojí za nimi. Přitom řešení je snadné a nestojí moc. Stačí pořídit si dveřní doraz.

Poslušné dveře
Dveřní doraz aneb poslušné dveře
Dveřní doraz aneb poslušné dveře
Dveřní doraz aneb poslušné dveře
Dveřní doraz aneb poslušné dveře

Dveřní doraz umístíme do podlahy v místě kde chceme zastavit nebo omezit otevírání dveří. Pokud není možné připevnit zarážeč dveří do podlahy (a za dveřmi nejsou jiné dveře), připevníme ho stejným způsobem na stěnu. Můžeme si vybrat, jestli blíž k podlaze nebo v horní části dveří.

Záleží i na estetickém dojmu, aby byl dřevní doraz co nejméně vidět nebo splynul se stěnou. Na to výrobce naštěstí myslel, takže dorazové gumové kuličky vyrábí v pěti barvách – dvě hnědé (hodí se k dlažbě, parketám nebo plovoucí podlaze), bílou pro bílou stěnu, stříbrnou (pro šedivý koberec nebo pro zvýraznění do moderního interiéru či kanceláře) a černou. Výběr té správné barvy je ale jen na nás.

Měkký dveřní doraz

Měkký dveřní doraz
Měkký dveřní doraz
Měkký dveřní doraz
Měkký dveřní doraz

Gumová kulička je koncipována tak, aby tvořila doraz dveří a také aby náraz dveří tlumila. Proto má v sobě žebrování v podobě otvorů, které při doražení dveří tlak lépe rozloží a náraz dveří do kuličky je tak měkčí. Zarážeč lze montovat do podlahy a stěny z běžných stavebních materiálů (beton, plné i děrované cihly, pórobetonové tvárnice, přírodní kámen atd.).

Montáž

Montáž
Montáž

1) Zaměříme si a označíme místo, kde budeme vrtat. K vyvrtání otvoru použijeme vrták o průměru 8 mm.

2) Vyvrtaný otvor vyčistíme například vysavačem a vklepneme do něj hmoždinku tak, aby zesílená část hmoždinky – dorazový prstýnek – byla nad podlahou.

3) Do takto připravené hmoždinky zašroubujeme přiložený šroub. Na hmoždinku se šroubem na narážecí vyčnívající trn naklepneme dorazovou kuličku.

4) K naklepnutí dorazové kuličky použijeme gumovou paličku nebo kladívko na dřívko. K nasazení postačí mírné poklepání kolmo k podlaze.
Montáž
Montáž

Upevnění je snadné a neviditelné. Lze jej tudíž použít i do reprezentativních místností, neboť působí decentně na všech podlahových krytinách. Celé řešení problému s dveřmi, které neposlouchají, je možné (i s vrtáním) vyřešit za 5 minut. Fischer zarážeč dveří TS je praktický pomocník každé domácnosti. K zakoupení je v samostatných blistrech nebo volných sadách. Jeho cena je podle prodejce okolo šedesáti korun.

Montáž
Montáž
Montáž
Montáž

Ze života

Až si pořídíte užitečnou zarážku za dveře, nenechte se napálit jako jeden známý, který si myslel, že je to zapomenutý pingpongový míček po hrajících si dětech, rozběhl se a kopl si do něj….

A jak řešíte neposlušné dveře u vás? Pochlubte se nám i ostatním.

Publikováno: 18. 6. 2016, Autor: PePa (text ), PePa, Fischer (foto) , Profil autora: Redakce