reklama

Zahradní krby KÁMEN KwR KOVÁŘ: tradice a kvalita v každém detailu

Zahrada není jen místem, které často udržujeme svou prací, ale měla by být i místem pro odpočinek. Při budování zahrady proto nesmíme zapomenout ani na zahradní krby KÁMEN KwR KOVÁŘ, které jsou synonymem pro modernu, tradici a mimořádnou kvalitu.

Zahradní krby KÁMEN KwR KOVÁŘ: tradice a kvalita v každém detailu

Společnost, která vyrábí krby, KÁMEN KwR KOVÁŘ je český výrobce s více jak pětadvacetiletou tradicí, a vyrábí je z prověřených a ekologicky nezávadných materiálů. Díky ruční výrobě, velmi snadné montáži a široké nabídce příslušenství a možnosti u některých modelů topit i dřevem, zaujmou i ty nejnáročnější majitele zahrad, kteří touží po mimořádně kvalitním výrobku za rozumnou cenu.

Široká nabídka pro každého

První z krbů má skutečně jednoduchý a výstižný název - HRANATÝ. Tento velice oblíbený model přímo láká k zastavění do pergoly díky možnosti nadstavení komínové části o další dílce. Krb je možné dovybavit i postranními lavičkami a samozřejmě roštem a otočnou jehlou ke grilování. V komínu je umístěna mini udírna vhodná k douzování či „ovoňování“ masných výrobků. V krbu lze topit i dřevem.

Široká nabídka pro každého
Široká nabídka pro každého

Dalším krbem v nabídce je RONDEL. Jak už název napovídá, je celý postaven z dílců kulatého tvaru. Součástí tohoto typu je i lavička, kterou lze umístit z kterékoliv strany. V nerezové komínové nástavbě je vestavěna i malá udírna. I tento krb lze dovybavit opékacím roštem. V krbu je možné topit i dřevem.

Široká nabídka pro každého
Široká nabídka pro každého

BAVORIA velký patří do kategorie lehčích krbů se širokým ohništěm s rozměrem roštu 70 x 30 cm, přičemž užitná délka grilovací jehly je 75 cm. Pro jeho ustavení není potřeba betonového základu, takže vyniká velmi snadnou stavbou. Ohniště je vyloženo šamotovými deskami. Tento typ krbu je vhodný například pro pořádání rodinných sešlostí nebo akcí s přáteli, neboť můžete najednou vkládat větší množství masa ke grilování.

Široká nabídka pro každého
Široká nabídka pro každého

EGG je typem s mimořádně zajímavým výtvarným řešením. Základ tvoří asymetrická tvarovka, do které je vloženo žlabovité ohniště. Deska za ohništěm, která odráží plameny, je kulatého tvaru, což je neobvyklé a zajímavé. Lapač spalin (komín) je vyroben jako závěsný díl na stěnu za krbem, která je jeho součástí. V tomto plechovém dílu je i udírna pro přípravu menších potravin. Součástí stěny, která je ve tvaru L je i odkládací stolek. Krb je vhodný i k topení dřevem.

Široká nabídka pro každého
Široká nabídka pro každého

JEHLAN je tvarově zajímavý krb a můžete jej postavit i na plochu, která je zpevněná například jen dlážděním. Do krbu je možné vložit opékací rošt. Do kovové komínové části lze zasunout malý rošt, který výborné poslouží k jemnému „ovoňování“ uzenin kouřem.

Široká nabídka pro každého
Široká nabídka pro každého

Oblíbeným typem krbu je ROHOVÝ, vyhotovený ve velice líbivém a moderním cihlovém designu. Jak už název říká, tento krb je určen k umístění do rohu. Plechová nástavba (komín) je vyhotoven z nerezového plechu. Samozřejmostí je možnost krb opatřit opékacím roštem i otočnou jehlou. I v tomto krbu lze topit dřevem.

Stavebnicové řešení

Posledním zástupcem je HMODUL GRIL – tedy gril postavený pomocí dílců stavebnice HMODUL. Jedná se o velmi variabilní řešení, které kdykoliv složíte, rozeberete a přesunete na jiné místo.

Stavebnicové řešení
Stavebnicové řešení

V základní sestavě se dodává jako gril ve tvaru L, kdy hlavní část tvoří opékací rošt s topeništěm na dřevěné uhlí a vedlejší část slouží jako odkládací. Tento gril můžete přidáním dalších dílců Hmodulu přizpůsobit svým požadavkům.

Všechny krby od KwR lze dodat v mnoha barevných kombinacích a sestavách dle vašeho přání. Ke všem krbům výrobce nabízí mnoho doplňků v podobě roštů, jehel, krbového nářadí a podobně.

Více informací naleznete na www.kwr.cz.

Publikováno: 2. 7. 2016, Autor: KÁMEN KwR KOVÁŘ (text a foto) , Profil autora: Redakce