Také se vždy těšíte na sezónu, kdy broskve už nechutnají jen jako polystyrén, ale jsou sladké a šťavnaté? Milujete jejich chuť i vůni? Sezóna broskví je v plném proudu a my si konečně můžeme vychutnávat jejich jedinečnou chuť. Toto lahodné a omamně voňavé ovoce si často spojujeme s letními výlety, sluníčkem i mořem, kdy jsme se v parném dni s chutí zakousli do této šťavnaté pochoutky. Někdo je rád konzumuje čerstvé, někdo pravidelně „ujíždí“ na kompotu, další má plný špajz marmelády. Existuje i spousta receptů, zkuste tedy jeden letní.
Recepty z broskví: „Oranžová“ bublanina
Všichni znáte třešňovou bublaninu, ale zkuste jednou něco jiného – co třeba broskvovou.
Připravte si na recept z broskví:
- 2 hrnky polohrubé mouky
- 1 hrnek cukru krupice
- 1 ks vanilkového cukru
- 1 ks prášku do pečiva
- 2 vejce
- ½ hrnku oleje
- 1 hrnek mléka
- omyté, vypeckované rozkrájené broskve na měsíčky
Jak na to:
Smícháte mouku, cukr, vanilkový cukr, prášek do pečiva, vejce a olej a mléko a vymícháte těsto. Když by bylo těsto moc husté, přidejte ještě trochu mléka.
Plech vymažte máslem a vysypte hrubou moukou, nebo vyložte pečícím papírem. Vlijte těsto a poklaďte jej nakrájenými broskvemi. Pečte v předehřáté troubě na 170-180°C cca 30 minut.
Vystydlou bublaninu posypte moučkovým cukrem, nakrájejte a ochutnávka může začít. V parných dnech bublaninu můžete vyšperkovat broskvovým pyré nebo zmrzlinou.
Voňavý šatník
Nejen vaše kuchyň může vonět po broskvích, touto omamnou vůní si můžete provonět i váš šatník! Ceresit STOP VLHKOSTI absorpční sáček s vůní broskví pohlcuje nadměrnou vlhkost a zápach a předchází tím vzniku plísní. Sáčky jsou vhodné do malých a uzavřených prostor, jako jsou šuplíky, botníky, nebo sportovní tašky, kde pohltí vlhkost a místo provoní svěží broskvovou vůní. Granulát uvnitř sáčku se během 4-6 týdnů mění postupně v gel. Pak jej jen vyměníte za nový.
Více se dočtete na www.stop-vlhkosti.cz.
Publikováno: 3. 8. 2016, Autor: Henkel (text a foto), Profil autora: Redakce