reklama

Měřte i doma absolutně přesně laserem

Znáte to. Chcete pověsit obrazy či zrcadlo, nebo ještě lépe, nalepit obklad do koupelny. Běháte podle stěny, a děláte si značky. Když nakonec předměty zavěsíte, nebo nalepíte kachlíky, zjistíte, že rovně nejsou, protože je křivá stěna. Nebo podlaha. Čert by vás v tu chvíli vzal. Tak neběsněte a na další práce si pořiďte precizního pomocníka. Nivelační křížový laser PCL 10 totiž promítá na stěny pravé úhly.

Měřte i doma absolutně přesně laserem

Měření laserem? Nový nivelační křížový laser PCL 10 od firmy Bosch je kompaktní a vhodný do ruky. Tento přístroj usnadní velkou řadu pracovních úkolů. Ať již věšíte obrazy, pokládáte dlaždice, upevňujete police nebo natíráte vnitřní stěny – laserové čáry, které tvoří pravoúhlý kříž, umožňují přesnou nivelaci bez pomoci pevných předmětů, jako jsou pravítka. Vysoce kvalitní laser s vlnovou délkou 635 nanometrů promítá velmi jasně čitelné laserové čáry, viditelné až do vzdálenosti deseti metrů.

PCL 10 provede samonivelaci v čase kratším než čtyři sekundy. Pro tento úkol je nutné, aby počáteční sklon nebyl větší než čtyři stupně. Když je proces automatické nivelace ukončen, rozsvítí se zelená LED dioda a přístroj je připraven k provozu. Pokud LED dioda svítí červeně, je přístroj nakloněn mimo kompenzovaný úhel a je nutné ho znovu ustavit. V tomto případě se laserový paprsek automaticky vypne.

Jak konstrukce, tak provoz tohoto měřicího laseru jsou extrémně jednoduché. Jediným ovládacím tlačítkem je dvoupolohový přepínač. Když je nivelační křížový laser ve vypnutém stavu, kyvadlo samonivelačního laseru se za účelem bezpečného přenášení laseru automaticky zajistí. Laser PCL 10 váží pouhých 400 gramů a jeho optické komponenty jsou chráněny skleněnou destičkou. Po obou stranách křížového laseru jsou tři podpěrné body, aby bylo možné laser opřít bokem o stěnu. Pogumované obložení na krytu zajišťuje bezpečnou a pohodlnou manipulaci.

Měření laserem – měřte i doma absolutně přesně
Měření laserem – měřte i doma absolutně přesně

Video

Shrnutí

  • Přístroj provede samonivelaci v čase kratším než sekundy.
  • Je opatřen pohodlným jednotlačítkovým ovládáním.
  • Má LED diodové zobrazení provozního stavu.

Laser PCL 10 je k dostání ve dvou provedeních: v základním a jako sestava se stativem vysokým 1,1 metru. Obě provedení jsou vybavena ochranným plátěným vakem. Stativ dodaný k provedení v sestavě zajišťuje spolehlivou pomoc v mnoha pracovních situacích. Klikový mechanismus, kterým je stativ vybaven, usnadňuje jemné seřízení stativu do požadované výšky.

Všechny ovládací prvky stativu jsou provedeny v jasně viditelné červené barvě. Stativ je také kompatibilní s komerčně dostupnými kamerami.

Více informací o měřícím laseru najdete na www.bosch-do-it.cz.

Publikováno: 8. 11. 2016, Autor: Elena a Bosch (text), Bosch (foto) , Profil autora: Redakce