reklama

Čistota vs. domácí čističky odpadů

Běžné čisticí prostředky mohou zpomalit nebo dokonce zastavit fungování domácích čističek odpadních vod. Ekologické mycí prostředky jsou ale drahé nebo málo funkční. Jak z toho ven?

Čistota vs. domácí čističky odpadů

S vlastnictvím domácími čističkami odpadních vod (ČOV) se pojí hned několik pravidel, které je třeba zajistit pro trvalý provoz a patřičnou funkčnost. Kritickou součástí je osádka bakterií, jež zajišťuje rychlou dekompozici odpadu. Bez ní se proces čistění v podstatě zastaví a čističku je třeba znovu startovat.

Pokud tedy provozujete nebo chcete instalovat domácí čističky odpadních vod ČOV u domu nebo chaty, je třeba mít tuhle prospěšnou osádku na paměti a pečovat o ni. Velkým nebezpečím pro bakterie jsou běžné čisticí prostředky s aktivním chlórem. Stačí, abyste takového prostředku použili dvě „víčka“ místo jednoho a můžete mít zaděláno na řádný problém.

Stoprocentní náhradou takových čisticích prostředků jsou jejich ekologické alternativy, které používají stejně účinné, ale rychle odbouratelné mycí složky, třeba octové směsi. Bohužel slovo „ekologický“ znamenalo obvykle i „drahý. Ale tomu je konec. Český výrobce Zenit Čáslav se rozhodl, že nabídne nejen všem majitelům ČOV ale i zájemcům o úklid šetrný k přírodě ucelenou řadu Real green clean. S ní můžete vyřešit všechny požadavky na čistou domácnost a to včetně tablet do myčky. Všechny prostředky z této řady mají vysokou biologickou odbouratelnost a certifikaci pro použití v ČOV.

Čistota vs. domácí čističky odpadů
Čistota vs. domácí čističky odpadů

A to nejlepší nakonec. Jak si můžete ověřit sami na e-shopu Zenitu, cena je na stejné nebo nižší úrovni než u srovnatelných mycích prostředků s chlornanem sodným. A dají se pořídit i 5 kg balení, takže kromě vysoké odbouratelnosti nevyhazujete množství odpadních plastových lahví a ještě ušetříte.

Kdo šetří, má prý za tři. S Real green clean máte uklizeno, nezničíte si bakterie v ČOV a ještě ušetříte, takže to opravdu platí!

Publikováno: 16. 11. 2016, Autor: Zenit Čáslav (text a foto), Profil autora: Redakce