reklama

Jak voní Provence?

Francie se může pochlubit mnoha krásnými místy, která stojí za to shlédnout. Jedním z nich je i Provence, oblast plná romantických zákoutí, historických vesniček s kamennými domy, úzkých stezek vedoucích okolo zahrad a malebných podloubí. Lehce zvlněná krajina s osamělými stromy na pozadí se v létě mění ve fialové moře vlnící se závany větru. S létem levandulová pole provoní celou Provence.

Jak voní Provence?

Jak voní Provence? Mnozí z nás si levanduli zamilovali tak, že si její vůní rádi provoní prádelník, nebo koupelnu. Ta malá fialová květinka s neuvěřitelnou vůní vám učaruje. A tak si na tržišti kupujeme snítky levandule, sušíme je a vkládáme mezi prádlo, nebo kupujeme hotové sáčky, či se kocháme pohledem na levandule v truhlících či květináčích.

Jak voní Provence?
Jak voní Provence?

Levandule se také používá v aromaterapii. Má zklidňující účinek, ulevuje od stresu, nervozity a úzkostí. Navíc pomáhá při nespavosti a zmírňuje depresivní stavy a podrážděnost. Kromě toho dezinfikuje ovzduší, a tak se nám lépe dýchá a odpuzuje hmyz, známy jsou její repelentní účinky.

Jak voní Provence?
Jak voní Provence?

Ceresit STOP VLHKOSTI nyní přináší v rámci své nové linie Aromaterapie absorpční sáčky s vůní relaxační levandule. Sáčky pohlcují nadměrnou vlhkost v malých uzavřených prostorech, jako jsou zásuvky, šatník, botník, kufr auta nebo sportovní taška. V balení jsou dva sáčky, které jednoduše vyjmete z obalu a uložíte bílou stranou nahoru do zásuvky, do botníku nebo do kufru auta.

Jak voní Provence?
Jak voní Provence?

Sáček je na povrchu vybaven speciální tkaninou, která propouští vlhkost pouze dovnitř a brání jejímu úniku zpět. Nadměrná vlhkost tedy nikde neuniká. Sáček vydrží vstřebávat vlhkost po dobu 4–6 týdnů. Poznáte to snadno. Při instalaci je sáček naplněn jakoby malými kuličkami, které se po určité době (cca měsíce až měsíce a půl) postupně mění v pevný gel. Sotva se celý sáček změní na gel, je potřeba jej vyměnit. Nyní kromě pohlcování vlhkosti provoní Ceresit STOP VLHKOSTI absorpční sáček s vůní levandule jemnou levandulovou vůní uzavřený prostor a vy se budete cítit příjemně. Už víte, jak voní Provence?

Více informací na www.stop-vlhkosti.cz

Publikováno: 6. 5. 2017, Autor: Henkel (text a foto), A. Drobílková (foto), Profil autora: Redakce